4x4. Przewodnik po autach sportowo-użytkowych

Wydawnictwo: Parragon Books
Total 4x4
albumy
Jalawnik

Nazwa SUV (ang. Sport Utility Vehicle, czyli auto sportowo-użytkowe), mimo że dopiero całkiem niedawno zagościła w słownikach, od dłuższego czasu funkcjonuje jako określenie potężnych aut oferujących wyposażenie typowe dla samochodów osobowych, które charakteryzują się ponadto świetnymi osiągami w terenie. W książce czytelnik znajdzie zarówno pełną historię owych unikalnych pojazdów, jak i...

W książce czytelnik znajdzie zarówno pełną historię owych unikalnych pojazdów, jak i wybór doskonałych zdjęć najciekawszych modeli reprezentujących ten segment rynku motoryzacyjnego. Książka przedstawia rozwój SUV-ów od prostych pojazdów zbudowanych tak, aby najskuteczniej przewozić ludzi i towary, aż po dzisiejsze luksusowe auta zapewniające komfort niczym w samochodach osobowych z najwyższej półki. Dzięki niej można się też dowiedzieć, dlaczego mimo powracających jak bumerang kwestii bezpieczeństwa i ochrony środowiska sprzedaż SUV-ów wciąż rośnie, a producenci nie ustają w wypuszczaniu kolejnych modeli.

źródło opisu: Parragon 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie