Falaka

Wydawnictwo: Bilge Kültür Sanat
turecki
Gosia_Łukasz

İnsan hayatının unutulmaz hâtıralarının çoğu okul yıllarına aittir. Ahmed Rasim Falaka adlı eserinde, sade ve içten bir anlatımla yaşadıklanı kaleme alıyor. Bir döneme ışık tutan Falaka birçok insanı okul yıllarının sımsıcak günlerine götürecek nitelikte. Eğitim psikolojisi açısından da önemli mesajlar içren eser okumaya başlayanların elinden bırakmayacakları kadar akıcı bir dile sahip.

"Meğer anamın; ?İstersen seni mektebe başlatayım.? demesinin bir hikmeti varmış. Bu hikmeti ben Dârüşşafaka?dan mezun olduktan sonra anlayabildim. Her kimden ise duymuş... ?Çocuk kısmı zorla okumazmış, heves olmalıymış...? Bunu, ben o yaşta ne bileyim? Bilseydim ?başlatma? der, o gün bugün bu yüzden kurtulamadığım okumak belâsından kurtulurdum."

źródło opisu: dr.com.tr

źródło okładki: dr.com.tr