Grzesznicy w rękach rozgniewanego Boga

Tłumaczenie: J. Sałacki
Wydawnictwo: Chrześcijańska Misja dla Studentów
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Sinners in the Hands of an Angry God
kazania
religia
tsantsara

Kazanie to, uważane za jedno z najważniejszych Edwardsa, zostało wygłoszone 8 lipca 1741 r. w zborze chrześcijańskim w Enfield, Connecticut.

źródło opisu: Chrześcijańska Misja dla Studentów, s.d.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

tsantsara | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Edwards w oparciu o wypowiedzi proroków Izajasza, Ezechiela, Apokalipsę św. Jana i Psalmy bardzo sugestywnie straszy wiernych piekłem i gniewem Boga. A trzeba powiedzieć, że robi to wręcz z naukową precyzją oświeceniowego filozofa i logiką badacza. To 250 lat temu, więc nie ma mowy o Bogu Miłosiernym. Stary Testament, na który kaznodzieja się powołuje, mówi nie tylko o gniewie Boga ale i o jego zawziętości. Kaznodzieja z pism wywodzi tezę, że człowiek nie jest w stanie niczym "zapracować" na zbawienie - jest zdany całkowicie na łaskę Boga. Może się co najwyżej oddać w opiekę jego pośrednikowi, Chrystusowi. A bez tego, nawet gdyby we własnych oczach był sprawiedliwy, lecz nie uwierzył, nie oddał się mu całkowicie, skazany jest na potępienie.
"Bez względu na to, jak poprawicie swe życie i w jak wielu dziedzinach, oraz bez względu na uczucia religijne, jakie żywicie, oraz formę religijności, jaką kultywujecie w swoich rodzinach, pokojach i przed ludźmi - nic innego jak tylko...

Dobry_Owoc | 2018-04-23
felicity | 2018-03-24