Grody, warownie, zamki i pałace oraz ich właściciele w województwie świętokrzyskim, a ponadto niektóre będące kiedyś w b. woj. kieleckim

Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości
albumy
welesxxi

Tom poświęcony istniejącym lub będącym w ruinie grodom, warowniom, fortalicjom, zamkom i pałacom, które znajdują się na terenie województwa świętokrzyskiego, oraz ważniejszym powyższym obiektom, które do reformy administracyjnej w 1975 r. należały do województwa kieleckiego, a obecnie znajdują się na terenie województw ościennych. Omówiono 99 budowli.

źródło opisu: WSBiP

źródło okładki: WSBiP