Biochemia dziś i jutro

Seria: Biblioteka Problemów
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
biochemia, chemia
Grzegorz

Nowa książka prof. Bronisława Filipowicza, znanego popularyzatora zagadnień biochemicznych, zapoznaje czytelnika z najistotniejszymi problemami tej szybko rozwijającej się i nadzwyczaj ciekawej nauki. Autor prowadzi czytelnika poprzez historię chemii, biologii i fizyki do bardziej skomplikowanych problemów dotyczących białek, współczesnej biochemii i w ogóle problemu życia; przedstawia...

Autor prowadzi czytelnika poprzez historię chemii, biologii i fizyki do bardziej skomplikowanych problemów dotyczących białek, współczesnej biochemii i w ogóle problemu życia; przedstawia niebezpieczeństwo, jakie pociąga za sobą rozwój techniki i ingerencja człowieka w siły przyrody, oraz omawia perspektywy dalszego rozwoju ludzkości.

Liczne anegdoty i bogaty materiał ilustracyjny uzupełniają tę nadzwyczaj ciekawą i pasjonującą książkę.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1973

źródło okładki: Zdjęcie autorskie