Zgłosuj na książki roku 2017

1,5-2 lat

Seria: Dobra Książeczka
Wydawnictwo: Tekturka
Agnieszka

Seria Dobra Książeczka jest napisana i narysowana zgodnie z najnowszym stanem wiedzy psychologii rozwojowej. Na okładce posiada jasny, konkretny, rzeczowy i ciekawy opis etapu rozwoju dziecka.To jedyne książki na rynku, które są precyzyjnie dobrane do potrzeb i możliwości najmłodszego odbiorcy. Dobra książeczka dla dziecka wieku od 1,5-2 lat zawiera dostosowane do jego poziomu dialogi. Opowiada historie związane z życiem dziecka. Pojawiają się zdania złożone, ilustracje posiadają wiele szczegółów. Dziecko ma jeszcze słabo rozwiniętą wyobraźnię, dlatego nie występują w książce postaci i zdarzenia nierzeczywiste, zmyślone. Dziecko na tym etapie lubi wyrazy dźwiękonaśladowcze i odgłosy. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 18-24 miesięcy, uwzględnia ich specyficzne potrzeby i stopień rozwoju mowy.

źródło opisu: Tekturka

źródło okładki: google

KuLtUrAlNiE | 2017-03-23

Tym razem Zosia, Franek i rodzice wybrali się na plac zabaw, a my razem z nimi:) Pojawiają się pierwsze dialogi, więcej słów. W treść wplecione zostały wyrazy dźwiękonaśladowcze - które de facto dzieci uwielbiają. Wszystko nadal jest konkretne i bardzo rzeczywiste, a scenki bliskie dziecku. Na rzeczy "zmyślone" jeszcze nie czas. Wyobraźnia na tym etapie rozwoju bowiem nie jest jeszcze gotowa na takie treści.

agata | 2016-10-28

Bardzo podoba mi się pomysł na tą serię, super są te opisy na okładkach i opinie psychologów, ilustracje (szczególnie te dla starszych dzieci) trochę nie w moim stylu, ale chyba właśnie o to chodziło, żeby podobały się dzieciom, moje są zachwycone

LuizaM | 2016-10-17

proste książeczki, proste dialogi - ale to właśnie interesuje takie małe dzieci. Mój synek ma rok i 4 miesiące i lubi zarówno tę książeczkę, jak i tę 1-1,5 roku z tej samej serii.

elvis182 | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016