MEDYTACJA IGNACJAŃSKA Geneza i praktyka

Wydawnictwo: WAM
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
Sagittaire

Autor - ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy - w sposób zwięzły, jasny i praktyczny przybliża czytelnikom medytacje słowa Bożego przedstawioną przez św. Ignacego Loyolę w Ćwiczeniach duchownych. Publikacja wychodzi na przeciw tym wszystkim, którzy czuja się pociągani, a czasem niejako przymuszeni do szukania pomocy i ocalenia przez czytanie i rozważanie słowa Bożego. Medytacja ignacjańska jest bowiem uznaną i sprawdzoną przez pięć wieków metodą wsłuchiwania się w słowo Boże, która także dziś może stać się skuteczną metodą szukania i odnajdywania zbawczej obecności pana Boga w świecie i w życiu konkretnego człowieka.
Wojciech Ziółek SJ

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2012

Sagittaire | 2016-09-17
Przeczytana: 15 września 2016

Mam czasem wrażenie, że największe skarby Kościoła Katolickiego są całkowicie nieznane przez zdecydowaną większość "katolików", którzy zamiast cenić KK za te cuda, o których nie mają pojęcia, widzą w nim jedynie powszechnie znane nieprawości. To tak jakby nie wierzyć w lekarstwa i całą wiedzę medyczną oraz odmawiać zgody na operację, która uratowałaby życie z tego względu, że kilka razy słyszało się o złych lekarzach. Ci, którzy wybrali nieprawość (choćby byli i papieżem) sami się wykluczają z Kościoła; nie są oni w tym mistycznym Ciele i mają do zgromadzonych w nim dóbr i narzędzi wzrostu duchowego tyle co piernik do wiatraka, czyli nic.

Jednym z takich mało znanych skarbów Kościoła jest niewątpliwie dla mnie medytacja ignacjańska, znana od wieków, praktykowana i polecana przez rzesze świętych i papieży.

Opisać tego, co daje praktyka medytacji nie umiem, ponieważ nie mam takiego daru wymowy, żeby to wysłowić. Lata praktykowania nauczyły mnie, że dzień bez niej jest dniem...

RAF | 2017-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2016