Diagnostyka różnicowa w chorobach wewnętrznych psów i kotów

Wydawnictwo: Edra Urban & Partner
flora i fauna
youstyna

Diagnostyka to jedna z najważniejszych dziedzin działalności weterynaryjnej , ponieważ bez niej nie jest możliwe właściwe leczenie ani określenie rokowania. Postawienie prawidłowej diagnozy to bardzo trudne zadanie, z jakim musi się zmierzyć lekarz weterynarii. Celem tej książki jest pomoc studentom i lekarzom weterynarii stykającym się z problemami zdrowotnymi zwierząt w ustaleniu prawidłowej drogi do rozpoznania. Układ podręcznika oparty jest na prezentacji poszczególnych objawów występujących u psów i kotów z jakimi najczęściej spotykają się lekarze weterynarii. Każdy rozdział książki opisuje konkretny objaw według ustalonego schematu: definicja, przyczyny występowania objawu, postępowanie diagnostyczne i leczenie. Istotą poszczególnych rozdziałów są algorytmy diagnostyczne, które w bardzo czytelny sposób informują lekarza, jakie działania należy podjąć, aby postawić prawidłową diagnozę. W książce znalazły się również podstawowe informacje z zakresu anatomii, fizjologii i patologii.

źródło opisu: edraurban.pl

źródło okładki: edraurban.pl