literatura faktu

Nowa książka Bożeny Kosińskiej-Piaseckiej Moja dziwna przygoda nawiązuje do jej przeżyć związanych z pobytem w Libii. Autorka była tam zatrudniona jako psycholog w szkole dla dzieci opóźnionych w rozwoju umysłowym, pierwszej w tym młodym państwie placówce tego typu. Jak w każdej pracy pionierskiej napotykała na różne trudności, a nieraz na zaskakujące sytuacje, które opisuje z pewną dozą...

Jak w każdej pracy pionierskiej napotykała na różne trudności, a nieraz na zaskakujące sytuacje, które opisuje z pewną dozą humoru, ale i życzliwością dla tego jakże odmiennego otoczenia. Nie brak tu także refleksji na tematy obyczajowe i społeczne. Relacje Autorki z kraju wciąż w Polsce mało znanego uzupełnia zestaw interesujących zdjęć.

Aleksandra88 | 2016-03-22
Manon | 2014-12-30