Children's letters to God
religia

Listy zawarte w tej książce wyrażają osobliwe myśli i pragnienia dzieci. Poruszane w nich kwestie dotyczą ich przekonań, pragnień i wątpliwości. Niektóre listy są zadziwiająco mądre, inne rozbrajająco naiwne, znaleźć w nich można przenikliwe obserwacje i dowcipne uwagi. Adresatem wszystkich jest Bóg, do którego dzieci odnoszą się z nadzieją i ufnością. Polski przekład zbioru listów opracowanego przez amerykańskich wydawców zachowuje oryginalną pisownię i ortografię dzieci.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Listy_dzieci_do_Boga-p-885-.html

Magda | 2011-05-24

Czytałem tę książeczkę w szkole podstawowej (czyli jakiś czas temu). Do dziś jednak pamiętam, jak bardzo mną wstrząsnęła. Myślę, że rodzice powinni czytać "Listy dzieci do Boga" swoim pociechom. Nie każdy z tych listów jest optymistyczny. Większość to prośby do Stwórcy: "Chcę wyzdrowieć", "Chcę, żeby tata przestał pić" itd. Ale wiele jest też naiwnie dziecięcych próśb: o rodzeństwo, rower itp. Są też podziękowania i zachwyty nad tym, co Bóg stworzył. Dorośli, którzy sięgną po tę książkę nie pożałują. Listy zmuszają do refleksji, do zatrzymania się nad swoim życiem i sprawiają, że problemy dzieci przestają śmieszyć. Polecam!

Pietraszenko | 2012-11-28

Szalenie sympatyczna ksiażeczka, którą co prawda przeczytać można w 2 minuty ale daje niesamowitego kopa pozytywnych mysli, uśmiechu i dystansu do bieżących rzeczy. Idealna na prezent dla osób spodziewających się dziecka lub np na roczek.

Edhiel | 2016-10-08
hrmaciej | 2016-09-13