Młode osoby niepełnosprawne na rynku pracy

Wydawnictwo: Aspra
youstyna

„Niepełnosprawność i związaną z nią rehabilitację zalicza się ostatnio do głównych problemów społecznych współczesnej Polski […]. Mamy tutaj do czynienia z problemem społecznym o zasięgu masowym, wymagającym wielostronnej auskultacji z udziałem badaczy o nastawieniu swego rodzaju misyjnym, należących do sfery stosowanych nauk społecznych. W tych szeregach widzę mgr Monikę Struck-Peregończyk, która podjęła zadanie ukazania sytuacji wybranej grupy młodzieży niepełnosprawnej w bliskim jej regionie. […] Sformułowane w zakończeniu wnioski i rekomendacje mają nie tylko znaczenie poznawcze, ale w sposób przekonywający uzasadniają potrzebę budowy spójnego systemu zmagań z niepełnosprawnością i rozwoju rehabilitacji.”
prof. zw. dr hab. Antoni Rajkiewicz

„Podjęty temat badawczy jest niezwykle istotny dla kreowania polskiej polityki zatrudnienia, albowiem ukazuje możliwości i obszary podejmowanych działań na rzecz aktywizacji zawodowej praktycznie dwóch grup bezrobotnych należących do kategorii szczególnego ryzyka na polskim rynku pracy, tj. osób młodych do 30 r. życia oraz osób niepełnosprawnych. […] Recenzowaną pracę należy uznać za wychodzącą naprzeciw istniejącemu zapotrzebowaniu. Stanowi ona udaną próbę wskazania zakresu i kierunków działań instytucji publicznych w doskonaleniu przedsięwzięć na rynku pracy przez wykorzystanie różnych narzędzi aktywizacji zawodowej, którymi posługują się podmioty organizacyjne instytucji rynku pracy.”
prof. zw. dr hab Katarzyna Głąbicka-Auleytner