Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych

Wydawnictwo: Świat Książki
historia, II Wojna Światowa
historia
Ag2S

Trudno sobie wyobrazić, aby kiedykolwiek powstało lepsze dzieło niż znakomita książka Nikolausa Wachsmanna. Oparta na ogromnym zasobie materiałów archiwalnych, stanowi fascynujace, wszechstronne i wiarygodne opracowanie tego ponurego, lecz niezwykle ważnego tematu”. Sir Ian Kershaw, autor książek Hitler (3 tomy), Hitler, Niemcy i ostateczne rozwiązanie „Ta książka to niezwykłe osiągnięcie....

„Ta książka to niezwykłe osiągnięcie. Nikolaus Wachsmann napisał pierwszą wyczerpującą historię hitlerowskich obozów koncentracyjnych, omawiając w jednej pracy polityczne podłoże ich powstania, kontekst, w którym rozwijał się potworny system KL, a także jego etapy i aspekty zapisane i zapamiętane przez ofiary. Książka jest niezbędna do głębszego zrozumienia Trzeciej Rzeszy”.

Saul Friedländer, autor książki Czas eksterminacji: nazistowskie Niemcy i Żydzi 1939-1945 (zdobywca Nagrody Pulitzera)

„Nikolaus Wachsmann napisał znakomite opracowanie historyczne na temat hitlerowskich obozów koncentracyjnych, umiejętnie łącząc dorobek naukowy ostatnich kilkudziesięciu lat z własnymi badaniami. Ukazał zarówno trajektorię, jak i dynamikę zmian, którym podlegał system obozów, a także doświadczenia i działania – jakkolwiek ograniczone – społeczności więziennej. Jest to imponująca i ważna książka”.

Christopher R. Browning, autor książki Zwyczajni ludzie: 101. Policyjny Batalion Rezerwy i „ostateczne rozwiązanie” w Polsce

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produkto...»

Bauero | 2016-11-18
Przeczytana: 2016 rok

Autor wykonał kawał bardzo dobrej roboty. Praca ta, to jedna z solidniejszych prac na rynku. Temat ciężki, poglądy Autora wyważone. Polecam każdemu zainteresowanemu tematyką byłych niemieckich obozów (KL).

Jochen | 2017-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Książka wybitna. Ogromna erudycja autora, jego poglądy wyważone, a warsztat historyczny bez zarzutu. Wiele nowych informacji dla rodzimego czytelnika, który historię KL poznawał do tej pory głównie przez pryzmat doświadczeń polskiej grupy narodowościowej (autor bardzo szeroko korzysta z polskich opracowań i najważniejszych wspomnień obozowych, np. "Anus mundi" W. Kielara). Jest to dramatyczna, wieloaspektowa historia system KL od zarania, w 1933 r., aż do jego gwałtownego upadku w latach 1944-1945. Historia ofiar i ich katów.

marcjn | 2017-10-01
Przeczytana: 22 sierpnia 2017