zdrowie, medycyna
youstyna

Skóra jest naszym największym organem. Kiedy choruje – leczenie może być naprawdę długie i ciężkie. Publikacja ta, opracowana przez doświadczonych lekarzy praktyków, jest niezwykle użytecznym przewodnikiem po zasadach diagnostyki i metodach leczenia chorób skóry. - Treść pogrupowano wg ważności zjawisk, mechanizmów i objawów. - Zasady leczenia uporządkowano wg stanu skóry i typu produktu, by...

- Treść pogrupowano wg ważności zjawisk, mechanizmów i objawów.
- Zasady leczenia uporządkowano wg stanu skóry i typu produktu, by ułatwić odnalezienie poszczególnych preparatów w codziennej praktyce medycznej
- Ponad 300 kolorowych ilustracji, diagramy, tabele, wykresy oraz praktyczne wskazówki kliniczne
- Zawiera opisy chorób z pogranicza innych dziedzin medycyny, w których zmiany skórne stanowią istotną manifestację kliniczną
- By zwrócić uwagę czytelnika na szczególnie ważne problemy, uwagi te wyróżniono i oznaczono wykrzyknikami
Zawartość książki to między innymi:: zwięzły przegląd zagadnień dotyczących biologii i anatomii skóry oraz opis „krok po kroku” badania dermatologicznego; uzupełniony ilustracjami obszerny opis chorób skóry i jej przydatków, z uwzględnieniem istotnych informacji na temat patogenezy, objawów klinicznych, metod diagnostycznych, diagnostyki różnicowej i leczenia poszczególnych jednostek chorobowych; przegląd aktualnych zasad i schematów leczenia miejscowego, ogólnego oraz radioterapii chorób dermatologicznych, z uwzględnieniem aspektów dermatologii zabiegowej, gojenia się ran oraz postępowania w stanach nagłych; przegląd leków stosowanych w leczeniu ogólnym oraz najczęściej stosowanych składników leków recepturowych i receptur oraz zbiorcze tabele opracowane dla ułatwienia rozpoznawania przedmiotowych i subiektywnych objawów pacjenta.
Największą zaletą książki jest przystępna forma przekazu trudnych i fachowych zagadnień, z wypunktowaniem najważniejszych aspektów i problemów, co ułatwia ich przyswojenie. Niewątpliwym atutem podręcznika są opisy rzadko spotykanych jednostek i zespołów chorobowych oraz wiadomości z zakresu dermatochirurgii, laseroterapii i dermatologii estetycznej, dzięki czemu książka ta stanowi znakomity podręcznik z zakresu dermatologii, który w pełni odpowiada nowym kierunkom zintegrowanej medycyny i stanowi doskonałe kompendium wiedzy dermatologicznej również dla lekarzy innych specjalności.
Dr hab. n. med. Hanna Wolska, prof. nadzw. AM

źródło opisu: http://medbook.com.pl/ksiazka/pokaz/id/8839/tytul/...(?)