Zgłosuj na książki roku 2017

La donna scomparsa

Wydawnictwo: Edgard
włoski
magfre

W spokojnym włoskim miasteczku znika bez śladu młoda kobieta. Czyżby za jej zaginięciem stał któryś z mieszkańców? Do akcji wkraczają niezdarny komendant miejscowej policji oraz piękna detektyw. Kryminał z samouczkiem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy znają podstawy języka włoskiego (poziom A2-B1). Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz...

Kryminał z samouczkiem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy znają podstawy języka włoskiego (poziom A2-B1). Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu.

Audiobook zinterpretowany przez profesjonalnego, włoskiego lektora uczy poprawnej wymowy, pomaga w wypracowaniu prawidłowego akcentu oraz rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu.

Kryminał z samouczkiem to:
- trzymająca w napięciu akcja
- tłumaczenia nowych słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki
- solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz stopniowo i w małych porcjach
- ponad 130 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowy materiał

W pakiecie:
- książka (232 str.)
- GRATIS audiobook (1 godz. 54 min) czytany przez native speakera
- e-book do pobrania (kod w środku książki)

źródło opisu: http://www.jezykiobce.pl/wloski-kryminal-z-samoucz...(?)

źródło okładki: http://www.jezykiobce.pl/

magfre | 2016-08-23

"La Donna Scomparsa" to samouczek w formie kryminału. Opowieść podzielona jest na dwadzieścia sześć rozdziałów. W każdym z nich mamy przedstawioną kolejną część historii, słownictwo oraz gramatykę. Do książki dołączona jest płyta z plikami mp3, na której możemy posłuchać kryminału czytanego przez rodowitego Włocha. Są tu również nagrane słówka z poszczególnych rozdziałów wraz z ich polskim znaczeniem.
więcej: http://www.szortal.com/node/10519

Klaudia Cebula | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Zawsze podziwiałam osoby, które czytają literaturę w oryginale.

Bardzo ubolewam, że nie znam na tyle angielskiego by przeczytać cokolwiek z literatury i mieć poczucie, że czytam i rozumiem co czytam.

Znam niemiecki i kiedyś przeczytałam w oryginale zbiór baśni a potem młodzieżową powieść. Ale na tym koniec.

Gdy pojechałam po raz kolejny do Włoch postanowiłam coś zmienić w swoim życiu. Wiem, że jeszcze nie raz tam wrócę i głupio by znać jedynie podstawowe zwroty.

Z pomocą przyszła oferta Wydawnictwa Edgar Języki Obce.

Nie miałam jakoś ochoty na ślęczenie w książkach, przepisywanie słówek do notesu i klepanie gramatyki.

Gdy ujrzałam w ofercie kurs językowy, który jest zarazem kryminałem i podręcznikiem z ćwiczeniami pomyślałam, że nie mogłam trafić lepiej.

Kryminał opowiada o idealnej z pozoru włoskiej rodzinie Di Martino. Małżeństwo Cesare'a i Valentiny wydaje się być obrazem przykładnego małżeństwa. Pewnego dnia Valentina znika. Mąż zgłasza zaginięcie kobiety, a całe...

bosa_ksiezniczka | 2018-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2018