La donna scomparsa

Edgard
2016-06-01
2016-06-01
włoski

Zawsze podziwiałam osoby, które czytają literaturę w oryginale.

Bardzo ubolewam, że nie znam na tyle angielskiego by przeczytać cokolwiek z literatury i mieć poczucie, że czytam i rozumiem co czytam.

Znam niemiecki i kiedyś przeczytałam w oryginale zbiór baśni a potem młodzieżową powieść. Ale na tym koniec.

Gdy pojechałam po raz kolejny do Włoch postanowiłam coś zmienić w swoim życiu. Wiem, że jeszcze nie raz tam wrócę i głupio by znać jedynie podstawowe zwroty.

Z pomocą przyszła oferta Wydawnictwa Edgar Języki Obce.

Nie miałam jakoś ochoty na ślęczenie w książkach, przepisywanie słówek do notesu i klepanie gramatyki.

Gdy ujrzałam w ofercie kurs językowy, który jest zarazem kryminałem i podręcznikiem z ćwiczeniami pomyślałam, że nie mogłam trafić lepiej.

Kryminał opowiada o idealnej z pozoru włoskiej rodzinie Di Martino. Małżeństwo Cesare'a i Valentiny wydaje się być obrazem przykładnego małżeństwa. Pewnego dnia Valentina znika. Mąż zgłasza zaginięcie kobiety, a całe środkowe Włochy aż huczą od plotek.

Czyżby za zaginięciem żony stał Cesare?

Sprawę przejmuje komisarz i piękna psycholog śledcza.

Czy uda się im dowieść kto stoi za zaginięciem Valentiny?

Ten włoski kryminał z samouczkiem jest genialny. Niestety trzeba znać jakiekolwiek podstawy, by móc zrozumieć jego sens. Minimalny poziom języka jaki jest wymagany to A2, ale w książce znajduje się również wyjaśnienie niektórych podstawowych odmian czasowników.

Rozdziały są niewielkiej objętości, czasem po prostu jednostronicowe, ale mimo to akcja budowana jest w pełnym napięciu i z radością pochłania się kolejne strony, bo w dodatku towarzyszy przeświadczenie, że przynosi ono również zdobywanie wiedzy.

Każdy rozdział opatrzony jest słowniczkiem, większość słów, zwłaszcza trudnych jest tłumaczona. Dodatkowo wybiórcze odmiany wyrazów prezentowane są w schematach i tabelkach.

Po każdym rozdziale następuje zestaw ćwiczeń.

Są one przyjemne i skonstruowane tak, by nie nudzić w żaden sposób.

Mają bardzo zróżnicowany poziom trudności.Od łatwych, w których spośród rozsypanki trzeba wybrać właściwe zdanie czy wyraz, przez uzupełnianie wykropkowanych luk w tekście aż po całkiem trudne jak przekształcanie zdań.

Na końcu książki znajduje się test sprawdzający wiedzę i odpowiedzi do niego.

Ostatnie strony zadrukowane są mini słowniczkiem języka włoskiego.

Do zestawu dołączona jest płyta na której nie tylko znajduje się audiobook, ale w której razem z lektorem możemy utrwalać poznane słownictwo.

Lektor ma bardzo przyjemny głos mężczyzny w średnim wieku z akcentem typowym dla przystojnych Włochów :)

Polecam gorąco ten box językowy, który pozwala na przyjemne poznawanie nowego języka.

Jeśli nie jesteście akurat zainteresowani włoskim wariantem, to bez obaw. Edgar proponuje wiele innych kryminałów do nauki języka: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego.

Zawsze podziwiałam osoby, które czytają literaturę w oryginale.

Gdy pojechałam po raz kolejny do Włoch postanowiłam coś...

"La Donna Scomparsa" to samouczek w formie kryminału. Opowieść podzielona jest na dwadzieścia sześć rozdziałów. W każdym z nich mamy przedstawioną kolejną część historii, słownictwo oraz gramatykę. Do książki dołączona jest płyta z plikami mp3, na której możemy posłuchać kryminału czytanego przez rodowitego Włocha. Są tu również nagrane słówka z poszczególnych rozdziałów wraz z ich polskim znaczeniem.
więcej: http://www.szortal.com/node/10519

Historia, sama w sobie, banalna, jednak... radość z przeczytania pierwszej książki po włosku - przeogromna! Z chęcią sięgnęłabym po podobne wydania innych kryminałów.

Bardzo fajna książka do nauki języka włoskiego.
Jedyny minus to brak odpowiedzi do dwóch testów. (środkowego i końcowego)

Bardzo fajna książka do nauki języka włoskiego.
Jedyny minus to brak odpowiedzi do dwóch testów. (środkowego i końcowego)

• Tajemnice/Zagadki
  • Idiomas
  • Przeczytane w 2017 ;)
  • Libri in italiano
  • 2016
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki La donna scomparsa