The Scarecrow King: A Romantic Retelling of the King Thrushbeard Fairy Tale

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Scarecrow King: A Romantic Retelling of the King Thrushbeard Fairy Tale
angielski
Shaula

Princess Rinda of Balinore knows of only one way to get her cold father’s attention – to be an obnoxious, spoiled princess. When she finds out that the king plan to marrying her off to a far-flung nobleman, she puts on her best bratty show in front of the entire court. But Rinda’s plan backfires, and she soon finds herself married to the most ineligible man ever.

źródło opisu: smashwords.com

źródło okładki: smashwords.com

Shaula | 2016-08-18
Przeczytana: 13 sierpnia 2016

Naprawdę świetna wersja baśni o Królu Drozdobrodym. Niestety tytuł psuje całą historię, ale poza tym naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Polecam!

yohoho | 2017-07-09
Mrats | 2017-05-03