Straszny wynalazca

Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
Face au drapeau
19882222
przygodowa
Marta

źródło okładki: empik.pl

Łełek | 2016-01-08

J. Verne jest pierwszym pisarzem, którego polubiłem. Od dzieciństwa przygody przez niego spisane kształtowały moją wyobraźnię. Co warto wspomnieć zawsze można po przeczytaniu ostatniego słowa odnaleźć morał wyłaniający się z opowieści. Poruszane są problemy ponadczasowe. Tak jest i w tym przypadku. Za rozwojem techniki nie podążyła ludzka dusza i moralność.

Seweryn95 | 2014-07-01

Kolejna z moich maturalnych książek, mamy tutaj postać wynalazcy Tomasza Rocha, który popadł w obłęd mając w głowie plany pocisku mogące dać dowolnemu państwu przewagę militarną.

Tomasz za sekret chce wielu pieniędzy, które żadne państwo nie płaci. Zostaje porwany przez złoczyńców, jednak wkrótce zaczyna z nimi współpracować, by zemścić się na tych, którzy nie chcieli mu zapłacić.

Wynalazca ukrywa się wraz z przestępcami na wyspie.

Tomasz Roch - Francuz tworzy pocisk i nie waha się użyć go w złym celu. Jednak jak zachowa się, gdy na horyzoncie pojawi się statek z jego ojczystą banderą?

Czy egoizm wygra z patriotyzmem?

Lektura warta poleceniu.

Przemek | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 17 lipca 2013

Przyjemna książka na letnie dni - szczególnie w parku gdy świeci słońce. Pomimo wydania książki po "20.000 mil podmorskiej żeglugi" wydaje się wstępem do niej i próbą stworzenia - może przetarcia szlaku dla Kapitana Nemo.

Ireneusz | 2017-12-08
BasiaK | 2017-07-29