Tajemnica zamku Karpaty

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
farfallam

Northman | 2015-05-23
Przeczytana: 20 lipca 2003

Tajemnicza, nieco niepokojąca, do tego od samego początku - głównie dzięki opisowi i świetnej okładce - niesamowicie intrygująca, a po pierwszych stronach również arcyciekawa i wciągająca książka. Tak bardzo inna i różniąca się do tego stopnia od najbardziej znanych dzieł Juliusza Verne'a, że tym bardziej zapadająca przez to w pamięć.

Tytułowy Zamek Karpaty jest pełen niespodzianek, zwodniczych iluzji i tego, co stanowi esencję tej książki: tajemnic. Ponuro góruje nad całą okolicą, budząc strach zarówno w sercach miejscowych, jak i przyjezdnych. Groza jest wszechobecna, a jednak kilku śmiałków decyduje się zgłębić sekret starego zamczyska. Dlaczego to robią i co znajdą w środku? Tego nie zdradzę, ale zapewniam: literacka wycieczka do wnętrza starej fortecy jest przeżyciem naprawdę niezapomnianym.

Juliusz Verne wyprzedzał swoje czasy dzięki bezkresnej wyobraźni, kreatywności i pomysłom nie do zrealizowania dla współczesnych sobie ludzi. Kreatywność i wyobraźnia autora odcisnęła...

Felicytka | 2011-07-17

Znakomita powieść. Na podstawie tej powieści powstał czeski film pod tym samym tytułem. Połączenie Vern'a i czeskiej radości tworzenia filmów to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Umarłam ze śmiechu.

Wojtaszko | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Opowieść przypomina typową powieść gotycką z zabobonami, ludowymi wierzeniami i nawiedzonym zamkiem w tle. Trzyma w napięciu, czyta się szybko i przyjemnie.

vitis | 2013-05-03

Bardzo fajna książka. Wspominam ją z sentymentem. Książka trochę odbiega od klasycznych książek Verne, ale ma swoją tajemniczość i urok.

michnar3 | 2013-03-17
Na półkach: 2013, Przeczytane, 8-9
Przeczytana: 16 marca 2013

Świetna książka. W życiu przeczytałem jedną książkę Verne'a, teraz drugą i wiem, że będzie ich więcej.

Klakier | 2010-09-14

Super!