Skarb Czarnej Mumii

7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
De Schat van de Zwarte Mummie
9788374207881
Ewa

Gdzieś w okolicach Gizy, wśród zdradliwych piasków sięgających kolan (a czasami nawet szyi), węży i skorpionów przepadła bez wieści Indiana Joanna. Czego szukała tam słynna archeolożka? Pucharu Czarnej Mumii – najbardziej tajemniczego i obdarzonego nieziemską mocą skarbu Egiptu. Czy zwariowana czwórka superbohaterów ocali zaginioną i odnajdzie skarb? No i czy w ogóle powinni to...

Czy zwariowana czwórka superbohaterów ocali zaginioną i odnajdzie skarb? No i czy w ogóle powinni to zrobić?

Kiedy Kacper kicha, rośnie przed nim hałda ziemi. Kiedy Baśka płacze, może zatopić miasto. Rafael jest mistrzem świata w puszczaniu śmierdzących bąków (chodząca bomba chemiczna), a Karolina wywołuje pożary, kiedy śpi. Lepiej trzymać się od niej z daleka.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

ejotek | 2016-11-17
Przeczytana: listopad 2016

W "Skarbie Czarnej Mumii" superbohaterowie udają się Egiptu, gdzie muszą ruszyć tropem znanej archeolożki Indiany Joanny. Podczas poszukiwania obdarzonego nieziemską mocą skarbu Czarnego Lądu, czyli niezwykłego Pucharu Czarnej Mumii, Joanna przepada bez wieści. Nikt nie wie gdzie ona jest. Czy dzielnej czwórce uda się odnaleźć Indianę? Czy Skarb Czarnej Mumii istnieje?
Szczerze mówiąc to finał tej opowieści mnie zaskoczył. Ale jest to świetna detektywistyczna historia, trzymająca w napięciu, podnosząca ciśnienie i intrygująca, bowiem autor zadbał o zwroty akcji. Wskazówki, tropy, niebezpieczeństwa, sekretne wiadomości i tajne przejścia, czyli cechy charakterystyczne dla dobrej powieści przygodowej. Udowodnił też, że czasami trzy minuty mogą trwać całą wieczność a czkawka - mimo że jej nie lubimy - może być pożyteczna.

Przyznaję, że zadbano nie tylko o samą treść, ale również o walory techniczne tych pozycji - twarda oprawa, poręczny format, kolorowe i ciekawe a jednocześnie...

Amarisa | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :)

Szarlotka | 2017-06-06
KasiaB | 2017-05-23