Zgłosuj na książki roku 2017

Czytam sama, czytam sam. Elementarz

Wydawnictwo: Wilga
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
emik84

Elementarz – czyli, co każdy przedszkolak mieć powinien. Elementarz to najważniejsza książka w życiu każdego przedszkolaka. Pomaga poznawać litery alfabetu, towarzyszy w pierwszych próbach nauki czytania. Oswaja dziecko z pierwszymi tekstami, których poziom trudności stopniowo wzrasta. Barwne i ciekawe ilustracje umilają czas nauki i sprawiają, że Elementarz stanie się prawdziwym przyjacielem...

Elementarz – czyli, co każdy przedszkolak mieć powinien.

Elementarz to najważniejsza książka w życiu każdego przedszkolaka. Pomaga poznawać litery alfabetu, towarzyszy w pierwszych próbach nauki czytania. Oswaja dziecko z pierwszymi tekstami, których poziom trudności stopniowo wzrasta. Barwne i ciekawe ilustracje umilają czas nauki i sprawiają, że Elementarz stanie się prawdziwym przyjacielem dziecka.

emik84 | 2016-08-09

Z uwagi na fakt iż szkolny elementarz trzeba na koniec roku szkolnego oddać a przy okazji w ciągu roku chuchać na niego i dmuchać, bo ma służyć przez kolejne lata, warto zainwestować w dodatkową tego typu publikację choćby po to aby rozpocząć naukę czytania z dziećmi wcześniej a potem, już w trakcie roku szkolnego, mieć taką dodatkową pomoc w domu pod ręką. Moją uwagę zwróciła nowość wydawnictwa Wilga pt. "Czytam sama, czytam sam. Elementarz". Nauka czytania nie jest wszak taka prosta. Jednym dzieciom przychodzi łatwiej, inne natomiast muszą poświęcić na nią więcej czasu i energii. Jak by jednak nie było trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć.

Cała publikacja jest bardzo przystępna i atrakcyjna dla dzieci. Każda kolejna rozkładówka prezentuje najczęściej jedną, czasem dwie głoski. Literki pokazane są zarówno w formie drukowanej jak i pisanej, duże i małe. Dodatkowo tuż obok nich znajdują się zobrazowane i podpisane przedmioty, które albo rozpoczynają się od tej literki albo, gdy to...

Na półkach