Twórczość obozowa więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof

Wydawnictwo: Pro Press Photo
albumy

Twórczość artystyczna więźniów łączyła w sobie wiele elementów - piękno, przyrodę, satyryczne spojrzenie na obozową rzeczywistość, pomimo jej tragizmu. Wszystko to wskazuje, że więźniowie próbowali w ten sposób uciec od świata, w którym przyszło im żyć. Jest też dowodem na to, że zastosowany system terroru i zastraszania ludności podbitych krajów, nie był w stanie zniszczyć pragnień wolności, poczucia prawdziwej wartości i godności człowieka i jego wrażliwości.

źródło opisu: Pro Press Photo 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie