Taktyka walk ulicznych w II wojnie światowej

Cykl: Elite (tom 168)
Wydawnictwo: Napoleon V
World War II Street-Fighting Tactics
Getos

źródło opisu: http://napoleonv.pl/

źródło okładki: http://napoleonv.pl/

AdrianX | 2016-10-22
Przeczytana: 21 października 2016

Książka omawia pokrótce taktykę walk w mieście armii czerwonej, niemieckiej, brytyjskiej i amerykańskiej. Trochę szkoda, że nic w niej nie ma o Armii Japońskiej która chyba też musiała walczyć w miastach lub miasteczkach ? Mamy w tej pozycji dużo ciekawych zdjęć i rysunków na których nie zabrakło AK. Ogólnie pozycja jak najbardziej warta nabycia za tą cenę bo można się naprawdę z niej dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy. Jakość wydania tego Ospreya jest na bardzo wysokim poziomie i wątpię aby ktoś się zawiódł. W porównaniu do Ospreya wydawanego przez Bellonę to ten Osprey jest świetnie wydany. Czekam na dalsze Ospreye o taktyce oraz o zapowiedzianej książce Wehrmacht w walce o miasta 1939-1942. Szczerze POLECAM

Przemos19 | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016

Pomimo dość krótkiej treści zawarto w tej publikacji wszystkie konieczne przykłady, taktyki i ciekawostki w zakresie taktyki walk w mieście. Co istotne, autor opierał się na materiałach źródłowych z epoki - instrukcjach walk miejskich różnych stron konfliktu - II wojny światowej. Ponadto wsparte są cytatami ze wspomnień żołnierzy. Natomiast plansze barwne, tak charakterystyczne dla wydawnictwa Osprey, są prześwietne.

DamianKopera | 2018-02-27
Marchi | 2016-12-22