czasopisma
Andrzej

KOMITET REDAKCYJNY Wacław Hryniewicz OMI, ks. Stanisław Józef Koza (sekretarz), Stanisław Celestyn Napiórkowski OFMConv, bp Alfons Nossol OD KOMITETU REDAKCYJNEGO Po raz pierwszy oddajemy do rąk Czytelników ekumeniczny zeszyt "Roczników Teologicznych", poświęcony szeroko rozumianej teologii ekumenicznej. W poprzednich latach zagadnienia ekumeniczne były obecne na łamach "Roczników...

KOMITET REDAKCYJNY

OD KOMITETU REDAKCYJNEGO
W poprzednich latach zagadnienia ekumeniczne były obecne na łamach "Roczników Teologiczno-Kanonicznych" głównie w zeszycie drugim, którego skąpą objętością dzieliły się: teologia dogmatyczna, fundamentalna i ekumeniczna. Jedyny w Polsce Instytut Ekumeniczny, istniejący od 1983 r., nie miał do tej pory pisma, w którym mógłby regularnie zamieszczać swoje publikacje. Sytuacja wyznaniowa w naszym kraju wymaga ciągłej troski o pogłębianie świadomości ekumenicznej. Dotychczasowe skromne możliwości publikacji w "Rocznikach" mogły tylko w nikłej mierze wychodzić naprzeciw istniejącym zapotrzebowaniom.
Cieszymy się, że od 1993 r., po dziesięciu latach działalności, będziemy mogli co roku zamieszczać materiały o charakterze ekumenicznym. Będą one odzwierciedlać całokształt naukowo-badawczej i dydaktycznej działalności Instytutu Ekumenicznego KUL.

źródło opisu: Opis autorski

• Nie ma mowy!
  • Revved
  • Strażnik rzeczy zagubionych
  • Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody
  • Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów
  • Nawrócona
  • Patrick Melrose
  • Obietnica poranka
  • Love & Gelato
  • Bałtyk. Historie zza parawanów
  • The Disaster Artist. Moje życie na planie The Room, najlepszego złego filmu na świecie
  • Pokuszenie

7,59 (37 ocen i opinii)
Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody
Tomasz Pindel

7,8 (5 ocen i opinii)
Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów
J.S. Margot

7,31 (284 ocen i opinii)
Love & Gelato
Jenna Evans Welch

7,26 (23 ocen i opinii)
Bałtyk. Historie zza parawanów
Aleksandra Arendt

7 (1 ocen i opinii)