Komunikace ve středověkých městech

komunikacja, średniowiecze
historia
czeski
tsantsara

Zbiór artykułów czeskich i polskich historyków na temat na różny sposób pojętej komunikacji (dzwony, podwody, komunikacja symboliczna). Spis treści: Martin Čapský Komunikace ve středověkém městě. Úvod. s.9 Tomáš Borovský Zvony a lidé středověkého města. Komunikační funkce zvonů v městské společnosti. s.39 Grzegorz Myśliwski Relacje językowe w handlu dalekosiężnym Europy Środkowo--Wschodniej...

Spis treści:
Martin Čapský
Komunikace ve středověkém městě. Úvod. s.9
Tomáš Borovský
Grzegorz Myśliwski
Relacje językowe w handlu dalekosiężnym Europy Środkowo--Wschodniej (do końca XV w.). Zarys zagadnienia. s.53
Beata Możejko
The Gdańsk Rent as a Subject of Communications Between King
Kazimierz Jagiellończyk, the Polish Nobility and Gdańsk. s.81
Klára Hübner
„Jménem městské rady“. Poslové, dálková komunikace a politický vliv ve švýcarských městech pozdního středověku. s.95
Hana Komárková
Fenomén přísahy v pozdně středověkém a raně novověkém městě. s.105
David Radek
Vratislavský měšťan Heinz Dompnig († 1490) a symbolická komunikace
na sklonku středověku. w.123
Michaela Antonín Malaníková
„Od dobrého souseda hraditi se netřeba“. Sousedství jako pojivo i zdroj napětí ve středověké městské společnosti. s.137
Martin Musílek
Formy komunikace doby husitské. Listy pražských obcí proti odběhlým měšťanům aneb vysoká hra o velké majetky. s.151

źródło opisu: Slezská univerzita v Opavě, 2014

źródło okładki: www.slu.cz