Małgorzata Hillar: szkic monograficzny

Wydawnictwo: Homini
8 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hillar

Małgorzata Hillar to jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych osobowości twórczych w polskiej poezji ostatniego półwiecza. Niemal zapomniana przez krytyków, czytana i cytowana w swoim drugim obiegu, niegdyś w pamiętnikach i listach, od niedawna w blogach i nieoficjalnych internetowych antologiach najpiękniejszych wierszy o miłości .

Maria | 2010-02-21

Swietna ksiazka. Jest to "szkic monograficzny" tzn. opracowanie historyczno-literackie zawierające cenne analizy
twórczości Małgorzaty Hillar,poetki niesłusznie zapomnianej , a godnej pamięci(co udowadnia przekonywajaco autorka szkicu)
a jednocześnie subtelny portret głęboko nieszczęsliwej kobiety- artystki, która "się zmarnowała "jako twórca i jako człowiek. Pieknie napisane, nie tylko dla polonistów,ale -jak sadzę- dla kazdego wrazliwego czytelnika.Raczej jednak czytelnika płci żeńskiej.Bo-jak pisze Małgorzata Hillar ="nie sprawdzę czy odczuwasz to samo co ja". (To raczej sprawdzone , niestety.)

kinga | 2016-06-14
Na półkach: 2016, Przeczytane