Małgorzata Hillar: szkic monograficzny

Homini
2003-01-01
2003-01-01
hillar

Znałem (nawet na pamięć) kilka wierszy Małgorzaty Hillar z różnych antologii. Kilka naprawdę dobrych. Niestety, nic właściwie nie wiedziałem na temat autorki. Na przykład: dlaczego zapadła wokół niej cisza?
To krótkie wspomnienie przybliżyło osobę poetki, ale też uzyskałem odpowiedź na powyższą zagadkę.
Książka dla zorientowanych w temacie, czyli tych, którzy kiedyś byli pod wrażeniem jej poezji.

Książka dla zorientowanych w temacie, czyli tych, którzy kiedyś byli...

Swietna ksiazka. Jest to "szkic monograficzny" tzn. opracowanie historyczno-literackie zawierające cenne analizy
twórczości Małgorzaty Hillar,poetki niesłusznie zapomnianej , a godnej pamięci(co udowadnia przekonywajaco autorka szkicu)
a jednocześnie subtelny portret głęboko nieszczęsliwej kobiety- artystki, która "się zmarnowała "jako twórca i jako człowiek. Pieknie napisane, nie tylko dla polonistów,ale -jak sadzę- dla kazdego wrazliwego czytelnika.Raczej jednak czytelnika płci żeńskiej.Bo-jak pisze Małgorzata Hillar ="nie sprawdzę czy odczuwasz to samo co ja". (To raczej sprawdzone , niestety.)

• Lektury polonistyczne
  • 2016