Poezje zebrane

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Poezje zebrane Brunona Jasieńskiego obejmują wszystkie polskojęzyczne utwory poetyckie jednego z najważniejszych poetów awangardy dwudziestolecia międzywojennego. Obok wierszy znanych z publikacji książkowych Jasieńskiego tom niniejszy zawiera również utwory zapomniane, rozproszone w futurystycznych jednodniówkach i czasopismach awangardowych. Każdy utwór opatrzony został komentarzem i aparatem krytycznym.

kinga | 2015-02-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Mateusz | 2010-05-31

A propos... Wspaniałe wydanie!

Emil | 2012-07-15

Książka godna polecenia każdemu miłośnikowi twórczości Jasieńskiego. Oprócz utworów typowo społecznych, można przeczytać satyryczne bajki z uniwersalnym przesłaniem. Jasieński szokuje i zachwyca. Niewątpliwie po lekturze tej książki moja sympatia do Jasieńskiego jeszcze wzrosła i z chęcią sięgnąłbym po jakąś dobrą biografię poety.

Katarzyna | 2014-11-14
Kamasz | 2014-03-21