Atlas pająków

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
atlas, pająki, zwierzęta
flora i fauna
Aniela_Rose

Pająki budzą skrajne uczucia...
Pająki mogą fascynować albo odrażać, ale trudno wobec nich pozostać obojętnym. W tym intrygującym atlasie znajdziesz:
*opisy 60 najciekawszych pająków
*gatunki krajowe i egzotyczne
*pająki słynne i tajemnicze
*istotne informacje zebrane w metryczce przy każdym pająku
*ciekawostki o kazdym pająku
*mnóstwo pięknych ilustracji

źródło opisu: Pascal, 2009

źródło okładki: empik.com

Aniela_Rose | 2016-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2016

Atlas raczej dla dzieci, niż dla dorosłych. Książka na pewno wciągnie dzieciaki zainteresowane naturą, ponieważ są w niej przyciągające uwagę zdjęcia pająków pospolitych, które można spotkać na co dzień oraz egzotycznych. Opisy nieco monotonne, bardzo schematyczne. Doczepię się także do błędów w nazewnictwie, które rzucają się w oczy od pierwszych stron- pająki nie mają ostrych kolców służących do gryzienia, jak to napisał Autor przy opisie budowy pająków; lecz posiadają pazury jadowe, którymi kąsa i wstrzykuje jad. Prócz tych błędów opis bardzo fajny, prosty i zrozumiały.
Według mnie dobrze, że powstają książki przybliżające życie tych małych stworzeń, budzących lęk zupełnie bez powodu.

Na półkach