angielski
Simple

Blue Echohawk doesn't know who she is. She doesn't know her real name or when she was born. Abandoned at two and raised by a drifter, she didn't attend school until she was ten years old. At nineteen, when most kids her age are attending college or moving on with life, she is just a senior in high school. With no mother, no father, no faith, and no future, Blue Echohawk is a difficult student, to say the least. Tough, hard and overtly sexy, she is the complete opposite of the young British teacher who decides he is up for the challenge, and takes the troublemaker under his wing.

This is the story of a nobody who becomes somebody. It is the story of an unlikely friendship, where hope fosters healing and redemption becomes love. But falling in love can be hard when you don't know who you are. Falling in love with someone who knows exactly who they are and exactly why they can't love you back might be impossible.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/17443673-a-different-blue

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/17443673-a-different-blue

Gosia | 2019-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2019

Przepiekna, wzruszająca opowieść autorki, z którą spotkałam się pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Jeśli inne książki też są tak cudne, to już ją uwielbiam. Warta uwagi, szczerze polecam.

książek: 1909
korcia | 2019-06-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2019
Przeczytana: 19 maja 2019

Amy Harmon po raz kolejny dostarczyła mi mnóstwo emocji, wciągnęła mnie w niebanalną historię. Lektura książki „Inna Blue” okazała się przyjemnością, relaksem i rozrywką. Ale pewnie dla Was, tak jak i zazwyczaj dla mnie, największą rekomendacją będzie fakt, że książka mnie wzruszyła. Wylałam nad tą opowieścią niemało łez i mam nadzieję, że Was też chwyci ona za serce.

Paulina Klecz | 2019-06-20

Pełna recenzja dostępna tutaj > https://hiddenxguns.blogspot.com/2019/06/kochanie-kogos-oznacza-ze-jego-potrzeby.html

Opis fabuły, który znajduje się na tyle okładki sugeruje nam, że to może być coś dobrego i ciekawego, ale przede wszystkim coś, z czym jeszcze się nie spotkaliśmy w świecie lektur. Mały przedsmak tego, co zobaczę wewnątrz niesamowicie mnie zainteresował i nie mogłam się doczekać, aż książka wpadnie w moje rączki.

Główną bohaterką jest tytułowa Blue, o której już na początku dowiadujemy się co nieco. W wieku dwóch lat straciła matkę, a nawet podczas tak krótkiego życia już nie miała lekko, bo jej rodzicielka była narkomanką. Nie wiedziała nawet jak się nazywa, nie wiedziała kim jest i stała się po prostu zagubioną w świecie dziewczyną, którą w książce poznajemy już, jako pyskatą, obojętną i wredną dziewiętnastolatkę, która ukrywa się pod wyzywającymi ubraniami i makijażem. Nie rozpoczyna poszukiwań samej siebie, ale bierze się za to ktoś inny - nowy nauczyciel,...

Krainaksiążek | 2019-06-06

"Inna Blue", Blue Echohawk, dziewczyna zagubiona w życiu, nieposiadająca własnej historii, nie chce być nikim, gdy od małego jest krzywdzona przez los. Zna jedynie fragmenty swojego życia, nie wie nawet, kto jest jej matką, gdy jako dziecko została porzucona. To wszystko tworzy nam obraz dziewczyny, która w swoim wnętrzu potrafi wiele skryć, nie pokazuje tego światu, gdyż wie, że nic to nie da, nie zmieni, gdy nikt się tym w ogóle nie zainteresuje. Stroni od ludzi, nie wierzy w przyjaźń czy nawet miłość. Jej wnętrze rozerwane na wpół walczy samo ze sobą, chce czegoś od życia, gdy znów popada w wielki ból niezrozumiały dla nikogo. Przepiękną, tajemnicza i enigmatyczna w swoim byciu dziewczyna zwraca uwaga młodego nauczyciela, pana Wilsona, który w niej ujrzał to, czego inni nie potrafili. Pod maską arogancji, pewności siebie, ujrzał zagubioną osobę, która niezwłocznie potrzebuje czyjejś pomocy. Zupełne przeciwieństwa ich charakterów, to coś, co sprawiło, że ich relacja się...

Hope | 2019-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 30 maja 2019

W życiu ważne jest aby znać swoje pochodzenie nawet to najgorsze, które sprawi nam ogrom przykrości i nie rzadko cierpienia, ale najgorsze od niewiedzy jest nie chęć uzuskania odpowiedzi i intensywne zamawianie się.

OlaReads | 2019-05-24
Przeczytana: 23 maja 2019

Za sprawą wielu poleceń sięgnęłam po pozycję „Inna Blue” i wow... Amy Harmon pisze (nie wiem czy nie brzmi głupio) INTELIGENTNE książki. Serio. Są przepełnione legendami, cytatami, literaturą.
Blue Echohawk nie wie kim tak na prawdę jest. Nie zna swojej historii, nie wierzy w siebie i ma o sobie bardzo niskie mniemanie. W ostatnim roku jej szkoły pojawia się nowy, niewiele starszy od niej nauczyciel historii - pan Wilson. Choć arogancka dziewczyna stara się go ignorować, on chce poznać prawdziwą ją i jej historie.
Myślałam, że będzie to typowy romans, jakie dostaliśmy już od Colleen Hoover czy Brittainy C. Cherry - zakazaną miłość między nauczycielem a uczennicą... nic bardziej mylnego. To historia, w której największe znaczenie ma poszukiwanie samej siebie, swoich wartości, wielkiej przyjaźni, wsparcia. I tak, to oczywiste że wreszcie doczekamy się rozwoju tej przyjaźni, ale nie w szkole. Na całe szczęście.
Co tu więcej mówić - ciężko się oderwać od tej książki, jest cudowna,...

Judyta | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pomijając styl książki który nie do końca mi odpowiadał, nie rozumiem wyborów głównej bohaterki. Jak można było oddać dziecko gdy ma się 21 lat, dobrą pracę oraz mieszkanie i do tego siostrze swojego chłopaka ?!Jak dla mnie to nie jest piękna opowieść jak piszą niektórzy.

FannyBrawne | 2019-05-15

Amy Harmon to autorka, która od jakiegoś czasu zrobiła sporo szumu w świecie literackim seriami ,,Prawo Mojżesza” i ,,The Bird and Sword”. Myślę, że szanse na taką samą popularność ma ,,Inna Blue”.

Kiedy Blue Echohawk miała dwa latka jej mama porzuciła ją w samochodzie na parkingu. Dziewczynka została odnaleziona i wychowana przez Indianina Jimmy’ego, a po śmierci opiekuna trafiła do jego siostry. W wieku około dziewiętnastu lat Blue nie wie jak naprawdę się nazywa i z jakiej rodziny pochodzi. Jest twarda, zamknięta w sobie, odpycha ludzi, a chłopaków traktuje przedmiotowo. Kiedy w jej szkole pojawia się nowy nauczyciel historii pan Wilson, dziewczyna od początku jest wobec niego opryskliwa i niemiła. Wilson jednak zauważa w Blue olbrzymi ból i samotność i postanawia jej pomóc. Nawiązuje się między nimi silna relacja, a Blue zaczyna pragnąć stać się lepszą, niekrzywdzącą siebie osobą. Jednak życie szykuje dla niej jeszcze sporo wyzwań.

Spodziewałam się dużo dobrego po tej...

GirlsBooksLovers | 2019-05-14
Przeczytana: 14 maja 2019

Blue nie zna przeszłości, poznała jedynie niewielkie fragmenty swojej historii. Jako dwulatka została porzucona do półciężarówki obcego mężczyzny, a jej matka zamordowana. Teraz ma prawdopodobnie dziewiętnaście lat, jest zimna i pewna siebie, a ludzi trzyma na dystans, nie wierzy w przyjaźnie pomiędzy kobietami a mężczyznami, do czasu, aż w jej szkole pojawia się nowy młody nauczyciel historii Pan Wilson. Mężczyzna zauważa, że pod maską twardej i bezwzględnej dziewczyny kryje się osoba, która potrzebuje pomocy i jest bardzo zraniona. Blue nie jest łatwą uczennicą, stwarza wiele problemów, a do tego ma całkowicie odmienny charakter niż on.

„(...) w ogóle nie przypominam błękitnika... słodkiego radosnego, szczęśliwego. Byłam raczej współczesną wersją harpii. Kobietą ptakiem. Żeńskim potworem z ostrymi, zakrzywionymi szponami. Zadrzyj ze mną, a zaciągnę Cię do podziemnego świata i będę dręczyć przez wieczność. Może to nie moja wina, że byłam, jaka byłam.”

Czy Wilson pomoże Blue...

Oxuria | 2019-05-13
Przeczytana: 15 kwietnia 2019

Amy Harmon to autorka, której nie ma się dość pod żadnym pozorem. Jej powieści bezdyskusyjnie mnie zachwycają – tak było w przypadku „Prawa Mojżesza” jak i „Pieśni Dawida”, które czytałam jakieś dwa lub trzy lata temu. Są też książki jej autorstwa, których jeszcze nie znam, a zostały wydane w Polsce – m.in. „Biegając boso”, „Making Faces”, „Słowo i miecz”. Wiem już jednak, że poprzeczka co do wymagań została podniesiona dosyć wysoko, więc mam nadzieję, że każda kolejna lektura wychodząca spod pióra Harmon będzie równie dobra jak poprzednia.

„Życie jest wszystkim, co mamy, i wiedziemy je zgodnie z tym, w co wierzymy. Ale poświęcić to, kim jesteśmy, i żyć bez wiary to los tragiczniejszy od śmierci”.

Czytając „Inną Blue” Czytelnik teoretycznie powinien odczuwać ból, smutek, współczucie i przygnębienie z uwagi na temat, którego podjęła się autorka – poszukiwanie siebie, własnej historii, poczucie przynależności do społeczeństwa. No właśnie, teoretycznie. Praktycznie autorka potrafi...