Ezekiel

Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Cykl: Jak poderwać drania? (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
The Failing Hours
karollllllla

Prawdziwych drani niełatwo pokochać. Niektórych jednak warto! Zeke Daniels działa na kobiety jak magnes. Taka góra mięśni i kasy przyciąga uwagę prawie wszystkich dziewczyn w kampusie. Wszystkich oprócz Violet, cichej studentki, która woli zejść mu z oczu. Violet udziela korepetycji. Szkolna biblioteka przydziela jej nowego ucznia, którym oczywiście jest… zadziorny Zeke. Jeżeli mu nie...

Prawdziwych drani niełatwo pokochać. Niektórych jednak warto!

Violet udziela korepetycji. Szkolna biblioteka przydziela jej nowego ucznia, którym oczywiście jest… zadziorny Zeke. Jeżeli mu nie pomoże, chłopak straci swoje miejsce w drużynie zapaśniczej i nie zaliczy roku.

Czy okropny charakter drania sprawi, że dziewczyna zrezygnuje? Może za płytką powierzchownością kryje się serce, w którym Zeke ma miejsce dla Violet?

źródło opisu: kobiece

źródło okładki: kobiece

WampirkaJustynka | 2019-04-09
Na półkach: 2019 ✬, Przeczytane
Przeczytana: 09 kwietnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ezekiela po raz pierwszy spotkaliśmy w historii jego przyjaciela Sebastiana. I po przeczytaniu pierwszej części nie miałam zamiaru sięgać po drugą. Kto czytał ten wie jakim dupkiem był Ezekiel. Jednak się przemogłam i przeczytałam. Teraz mogę powiedzieć, że ta historia bardziej podoba mi się od poprzedniej. Eziekiel niby wredny typ a jednak ma miękkie serce. Również Violet bardziej przypadła mi do gustu niż James. Po przeczytaniu byłam nieco zaskoczona tym, że w porównaniu do Oza Zake nie myślał tylko o seksie co jest dla mnie dużym plusem.

Isiak1989 | 2019-04-01
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 01 kwietnia 2019

Seria "Jak poderwać drania" od Sary Ney ewidentnie należy do nizin literackich, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Ale ja czasami lubie poczytać takie odmóżdzacze i wcale nie wstydzę się do tego przyznać :)
"Ezekiel" mi się podobał- ot tak po prostu. Ba nawet uważam, że ta książka ma w sobie jakiś potencjał (co prawda mikroskopijny ale jednak). W porównaniu do poprzedniej części autorka trochę bardziej przyłożyła się do zaprezentowania czytelnikowi stworzonych przez siebie postaci. I tak oto nie tylko rozpływamy się nad muskulaturą Zeke'a i sarnimi oczami Violet, ale możemy ociupinkę dowiedzieć się o ich dzieciństwie, poznajemy ich myśli i uczucia. Ogólnie mam wrażenie, że w porównaniu do opisanego w poprzednim tomie związku Oza i Jemeson, relacja tej dwójki jest głębsza. Tu na pierwszy plan wysunięte są uczucia i wewnętrzne zmiany, które w bohaterach zachodzą a nie seks jak było w "Sebastianie".
Jestem świadoma, że ocena którą przyznałam tej historyjce jest mocno zawyżona,...

bookmoodpl | 2019-03-26
Przeczytana: 26 marca 2019

Jest to drugi tom serii "Jak poderwać drania". Po przeczytaniu poprzedniej części czekałam na kontynuację, ponieważ styl autorki bardzo mi się spodobał. Z łatwością i przyjemnością zaangażowałam się w historię bohaterów. Może to nie jest jakoś strasznie ambitna książka, ale miło spędziłam z nią dwa wieczory.

Po przeczytaniu paru pierwszych stron, książka przypominała mi bardzo poprzedni tom. Na początku czułam się z tym dziwnie, ale po pewnym czasie nie przeszkadzało mi to, ponieważ bardzo polubiłam bohaterów tej serii.
Ezekiel "Zake" Daniels to przystojny, arogancki, zadufany w sobie zawodnik drużyny zapaśniczej. Uwodzi kobiety tylko po to, aby spędzić z nimi miło czas, później je odpycha. Nie angażuje się w żadną relację, ponieważ uważa, że związki nie są dla niego. Violet DeLuca jest cicha, spokojna, nieśmiała oraz piękna, ale nie daje się nabrać na zagrywki chłopaka - nie jest naiwna, ani głupia. Wie jak chłopak zachowuje się w stosunku do kobiet. Co połączyło tych dwojga ?...

Pierwszy tom How to Date a Douchebag przypadł mi do gustu i wiedziałam, że prędzej czy później sięgnę po kontynuację. Byłam ciekawa, jakim draniem okaże się kolejny bohater. Ezekiel nie musiał zbyt długo czekać na swoją kolej, tylko czy było warto po niego sięgnąć?

Snieznooka | 2019-04-18

Sarę Ney poznałam przy lekturze słynnej dziewczyny z kardiganem „Jak poderwać drania? Sebastian”, tak bardzo mi się podobała, że kiedy pojawił się „Ezekiel” wiedziałam, że musze go przeczytać i poznać historię Violet. Byłam ciekawa, czy Zeke będzie prawdziwym draniem, który złamie nie jedno serce? Jak obstawiacie?
Ezekiel „Zake” Daniels jest przystojny i niezwykle arogancki, zarodnik drużyny zapaśniczej, nie mający ochoty na stałe związki. Podrywacz, który równie wprawnie uwodzi kobiety, co je odpycha, jakby zwyczajnie mu się znudziły. Prawdziwy dupek, który dosłownie sprawi, że krzywisz się na jego uwagi, wzdrygasz się, kiedy otwiera usta. Myślę, że pod tą fasadą, za którą się ukrywa jest zupełnie inna osoba. Zeke składa się wyłącznie z gniewu, urazy i bardzo ostrego, tnącego języka. Zimna maska denerwuje i irytuje wiele osób i wydaje się, że potrzebuje poważnej korekty charakteru. Szczęśliwie dla niego, jego trener zapaśniczy ma coś, co go naprostuje, chociaż chłopak nie będzie...

gosia | 2019-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Ezekiel to prawdziwy drań..i mówiąc drań mam na myśli prawdziwego drania... Takiego naburmuszonego i wiecznie nastroszonego drania..
Drania co nigdy się nie uśmiecha i jest zawsze chamski w stosunku do każdego.
Takiego który nie dba o nikogo i o nic..
Takiego który samym spojrzeniem potrafi zniechęcić ..a dziewczyny dla niego to tylko szybkie numerki..
Ale wiecie to tylko pozory bo ten nasz drań pod tą twardą skorupą jest tak naprawdę calkiem wporządku gościem..
Chłopak ma problemy z biologią -więc co robi - idzie na korepetycje..a jego korepetytorką zostaje Violet- totalne przeciwieństwo Ezekiela.
Skromna, delikatna i wrażliwa dziewczyna która sporo w życiu przeszła. Udziela się w bibliotece , opiekuje się dziećmi-normalnie dziewczyna anioł..
Jak się można domyśleć im więcej czasu ze sobą spędzają tym większy wpływ ma na chłopaka.. Mimo wielkiej różnicy chorakterów, jakoś się dogadują-chociaż nie jest łatwo. Ezekiel zaczyna dostrzegać to co było dla niego niewidoczne, zdaje sobie...

hawi86 | 2019-03-31
Przeczytana: 27 marca 2019

Świetny romans!
Oczywiście jest bad boy i jest grzeczna dziewczyna. Sporo schematów, ale i tak na bardzo zajmujące.
Polecam

wiooletka13 | 2019-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2019

Właśnie jestem po lekturze Ezekiela – typowego drania. Szczerze, raczej bym go nazwała najgorszym chamem i prostakiem, a nie draniem. Takiego nieprzyjaznego bohatera książki, już nie spotkałam dosyć spory czas. Jego poprzednik, który przetarł mu szlaki, Sebastian był choć trochę uroczy, ale te jego teksty po kilkudziesięciu stronach też przyprawiały o mdłości.
Marne te tłumaczenia naszego Zeka, które dotyczyły tego, iż „miał ciężkie dzieciństwo”, ale traktować ludzi, którzy są w stosunku do ciebie przyjacielscy, zależy im na tobie, mieszać z błotem na prawie każdym kroku to już przesada. Jeżeli miał z tym problem to trzeba było iść do specjalisty, który by mu pomógł.
Jedna z tych słabszych książek, dziwię się dlaczego wydawnictwo w ogóle zainteresowało się tą serią i tą autorką, bo wyrobiło już sobie renomę „tych lepszych książek”, ale dla mnie to kompletna klapa. Sebastian to była klapa, a Ezekiela pomnożyć razy dwa, więc jeszcze większa klapa. Jedyny plus tej książki to chyba...

GirlsBooksLovers | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Po przeczytaniu pierwszej części z cyklu “Jak poderwać drania. Sebastian” czułam jakiś niedosyt, choć książka była fajna. Na Ezekiela już od pierwszego tomu zwróciłam uwagę i nie mogłam się doczekać jego historii. Byłam bardzo ciekawa, co autorka wymyśli i zafunduje jego postaci.

“Ja mam proste podejście: lubię jednorazowe przygody. Nie zbliżam się do lasek, które można przyprowadzić na obiadek u rodziców.”

Ezekiel Daniels to nie drań, a raczej prawdziwy dupek. Trzyma od siebie ludzi na dystans i zachowuje się jak cham. Nie umawia się na randki, nie bawi się w związki, tylko zalicza jednorazowe numerki. Jednak pewnego dnia potrzebuje korepetycji z biologii, żeby nie zawalić roku na studiach. Jego korepetytorką jest Violet DeLuca bardzo nieśmiała dziewczyna, która na początku w jego towarzystwie czuje się nieswojo i się go boi. Chociaż ich znajomość nie zaczęła się najlepiej, to z czasem się zaprzyjaźniają, ale czy przyjaźń z takim draniem jak Zeke, jest w ogóle możliwa?

“A...

Violet DeLuca to cicha i mądra dziewczyna, która po zajęciach udziela korepetycji, pomaga w bibliotece i udziela się w programie pomagającym dzieciom z uboższych rodzin. Jest dobrą i ufną osobą, która najchętniej zbawiłaby cały świat, ale nawet ona nie daje się nabrać na zagrywki Zeke'a. Ezekiel Daniels jest bogatym draniem, który sądzi, że wszystko może zdobyć popularnością i pieniędzmi rodziców, a co najgorsze - rzadko się w tym przeświadczeniu myli. Jedynym co mu nie idzie w życiu jest biologia, oczywiście ta w teorii. Z tego powodu zmuszony jest zatrudnić Violet jako swoją korepetytorkę, chociaż zupełnie nie może pojąć jakim cudem ta dziewczyna zupełnie olewa jego zaloty i docinki. Dodatkowo żeby zatrzymać miejsce w drużynie zapaśniczej musi wziąć udział w programie pomocy uboższym dzieciom, w którym, ku jego niezadowoleniu, znów natyka się na Violet.

"Ezekiel" to drugi tom serii Jak poderwać drania. Książki połączone są jedynie bohaterami, ponieważ w pierwszym tomie...