Granice życia - Wybór Poezji

Okładka książki Granice życia - Wybór Poezji Krystyna Konarska-Łosiowa
Okładka książki Granice życia - Wybór Poezji
Krystyna Konarska-Łosiowa Wydawnictwo: Znak Cykl: Biblioteka "Więzi" (tom 51) poezja
poezja
Biblioteka "Więzi" (tom 51)
Znak
1985-01-01
1985-01-01
8370061931
poezja wiersze życie śmierć

Czytałam wiersze Krystyny Konarskiej-Łosiowej jako nastolatka, w latach 80-tych. Wracałam do nich wielokrotnie, zostały ze mną do dziś i ciągle mnie zachwycają.
"Na oknie cienie

i wyświetla marzeń czarodziejski
krążek
stąd na oknie freski
Joanno"

Przyjemne, najczęściej liryczne wiersze, w których z łatwością się można spotkać z poezją - niekiedy wręcz sama wychodzi nam na przeciw... :-) Najbardziej podobają mi się te z wcześniejszych lat twórczości poetki, ale nie tylko.

Trafił mi w ręce egzemplarz z bardzo ładną i osobistą dedykacją autorki, podarowany mojej mamie - gdyby żyły, to dziś jedna miałaby jakieś... 110 lat a druga około 80. Ech, mój Boże... czas, czas, czas - nieustannie płynący...

Krystyna Konarska-Łosiowa Granice życia - Wybór Poezji Zobacz więcej
Krystyna Konarska-Łosiowa Granice życia - Wybór Poezji Zobacz więcej