Uczynki Miłosierdzia

6 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
9788375532005
religia
Lissa

Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski pięknie i jasno przybliża "dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy" (Katechizm Kościoła Katolickiego). W dzisiejszych czasach, w których miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości, a świat opanowują różne niebezpieczne ideologie, potrzeba wyraźnego...

W dzisiejszych czasach, w których miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości, a świat opanowują różne niebezpieczne ideologie, potrzeba wyraźnego przypomnienia, że uczynki miłosierdzia są niezbędnym elementem życia chrześcijanina. Właśnie to czyni, odwołując się zarówno do Starego, jak i Nowego Testamentu, ks. Chrostowski. W 14 osobnych esejach w uporządkowany sposób, przejrzyście opisuje 7 uczynków miłosiernych wobec ciała i 7 wobec ducha.

Siłę słowa wzmacnia obraz - artystyczne ilustracje ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

źródło opisu: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/uczynki-milosierdzia#tabs-nav

źródło okładki: https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/uczynki-milosierdzia#tabs-nav

as12 | 2019-09-22

Najpierw niech oczyści kler ze zboczeńców seksualnych.

Anna | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Ks. prof. Waldemar Chrostowski autor książki pt. ''Uczynki miłosierdzia'' przedstawia 7 uczynków miłosiernych wobec ciała i 7 wobec ducha.

Zachętą do przeczytania tej pozycji są pozytywne słowa Metropolity Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza, który podziękował autorowi za napisanie tej wspaniałej publikacji, która przybliży Czytelnikowi wiedzę odnośnie do Uczynków Miłosierdzia.

Kardynał nie zapomniał w słowie wstępnym wspomnieć o osobach, które w swoim życiu kierowały się uczynkami miłosierdzia w praktyce: Św. Jan Paweł II, Siostra Faustyna Kowalska, papież Franciszek.

Książka zawiera 3 rozdziały następującej treści:

Słowo wstępne Metropolity Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
Uczynki względem ciała oraz Uczynki względem ducha

Autor dokładnie wyjaśnia nam znaczenie słowa miłosierdzie w odniesieniu do kryzysu przebaczenia.

To, co jest ważne to przebaczenie, które jest ważne w drodze do dążenia ku lepszej drodze życia, jak to...

Lissa | 2016-06-26
Przeczytana: lipiec 2016

Znakomite teksty i obrazy do rozważań.