Historia gospodarcza powszechna

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320814154
biznes, finanse

Książka zawiera syntezę rozwoju gospodarki światowej od Starożytności aż do lat dziewięćdziesiątych XX w. Autor charakteryzuje najważniejsze etapy wzrostu tej gospodarki, ale stara się uniknąć schematycznego omawiania poszczególnych jej działów w różnych epokach, skupiając się raczej na procesach i tendencjach rozwojowych. Szczególnie dużo uwagi poświęca genezie i ugruntowaniu się systemu kapitalistycznego.
Podręcznik jest adresowany przede wszystkim do studentów uczelni i wydziałów ekonomicznych , a także słuchaczy i wykładowców prawa oraz historii różnego rodzaju uczelni, może tez być przydatny nauczycielom szkół średnich.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, 2003

apache_server | 2014-03-12
Przeczytana: 12 marca 2014

Nie ma tu nic o Bretton Woods ani o wstrzymaniu przez Stany Zjednoczone wymienialności dolara na złoto.

toopac | 2014-01-26

Jak dla mnie prezentuje za bardzo ogólnikowe podejście do tematu.

Krzysztof1993 | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Świetne kompendium wiedzy dotyczące historii społeczno-gospodarczej świata od czasów starożytnych do nowoczesności. Na przykładzie tej książki można zobaczyć, jak niektóre państwa traciły na znaczeniu politycznym, a jak niektóre zyskiwały i co przyczyniało się do takich rotacji politycznych. Ponadto napisane dość przystępnym i kulturalnym językiem. Fakt, niektóre wydarzenia zostały pominięte, wystąpiły błędy semantyczne, które mnie akurat kuły w oczy. Niemniej myślę, iż godne polecenia.

hubikusek | 2012-04-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiele sie można z niej nauczyć, np to, że trzoda chlewna nie była znana jeszcze w pi.ątym wieku naszej ery.

Natalka | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016