Finanse - seria Acquis communautaire

Wydawnictwo: LexisNexis
biznes, finanse

Niniejsze opracowanie jest trzecią pozycją w cyklu wydawniczym pt. Acquis communautaire. Cykl jest przygotowywany z myślą o przybliżeniu Czytelnikom dorobku prawnego Unii Europejskiej w przeddzień przystąpienia do niej Polski, z uwzględnieniem zmian w prawie wspólnotowym związanych z rozszerzeniem Unii. Kolejne książki omawiać będą takie zagadnienia, jak infrastruktura, zatrudnienie i ochrona socjalna, ochrona prawna jednostki, ochrona środowiska, regiony.Autorzy, przedstawiając ekonomiczne i prawne aspekty integracji europejskiej, ukazują proces zbliżania polskiego ustawodawstwa do prawa Unii Europejskiej, wynegocjowane okresy przejściowe oraz zmiany wynikające z Traktatu Akcesyjnego i prawa pochodnego.Książka pt. Finanse przedstawia system finansowy Unii Europejskiej, a w jego ramach integrację rynków finansowych, prawne aspekty sektora bankowego, rynku kapitałowego i ubezpieczeń.Opracowanie adresowane jest zarówno do przedsiębiorców, jak i prawników świadczących im pomoc prawną.Autorzy:Zdzisław BrodeckiCezary CzarzastyMałgorzata DąbkowskaAnna JurkowskaEwa KlechaMagdalena MarkiewiczDorota MaśniakJarosław MydlarskiArtur Nowak-FarUrszula OpackaEdmund PietrzakZygmunt RomanAndrzej StępniakMateusz ToczyskiStanisław Umiński