Aristocats
Leksi88

"Czy bajka jest duża, czy mała, ma swoją magiczną moc. Dlatego proponujemy serię ""Moja bajeczka"", która może towarzyszyć dzieciom w domu, na spacerze, czy w podróży. Przeczytaj i na moment przenieś się razem z dzieckiem w bajkowy świat.
Poznajcie kotkę Marie i jej przygody!"

źródło opisu: Egmont, 2011

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/ksiazki/wszystkie/p,aryskotraci,2780.html

Ervisha | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Była to druga książeczka, którą za jakiś czas kupiłam po "Królu Lwie". Zdecydowałam się właśnie na "Aryskotratów", ponieważ wcześniej upragnionego "Tarzana" już nie było a nie znałam owej historii o "kocich arystokratach". Książka podobnie jak i wszystkie z serii nie jest słowo w słowo odzwierciedleniem filmu (o czym przekonałam się po kilku latach kiedy udało mi się obejrzeć animację) a jedynie zbiorem niektórych, wydaje mi się, że najważniejszych scen. Każda została zaopatrzona odpowiednim opisem a także przepięknymi ilustracjami .
Ilustracje... no właśnie - są tak PRZEPIĘKNE, że chwytają za serca od chwili kiedy ujrzymy je po raz pierwszy - są niczym kadry wycięte z filmu.

Historia tak jak wszystkie klasycznego Disney'a jest przepiękna i z morałem. Mimo swojego wieku darzę ją ogromną sympatią i sentymentem. Obok "Króla Lwa" i jeszcze kilku innych książek zajmuje wyjątkowe i zaszczytne miejsce na półce w domowej biblioteczce. Od czasu do czasu lubię do nich wracać, tym bardziej,...

feather | 2013-01-29

Jedno z głównych najwspanialszych wspomnień z dzieciństwa :)