Controlling w działalności przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815304
biznes, finanse

W pracy omówiono zakres i zadania controllingu, jego uwarunkowania i aspekty organizacyjne, a także wymiar operacyjny i strategiczny. Przedstawiono również controlling poszczególnych obszarów funkcjonalnych przedsiębiorstwa, takich jak badania i rozwój, produkcja, marketing, logistyka, kadry i finanse, oraz rozwiązania z zakresu controllingu zarządzania jakością, kosztów, podatków i inwestycji. Zaprezentowano ponadto działania z zakresu controllingu, które w istotny sposób mogą zwiększyć wartość przedsiębiorstwa.