Głębia serca: Cisza, świadomość i kontemplacja w praktyce chrześcijańskiej

Tłumaczenie: Barbara Żak
Wydawnictwo: WAM
A Sunlit Absence: Silence, Awareness and Contemplation
religia
harold

Wzrok serca zawsze wpatruje się w Boga, bo to właśnie czyni głębia serca W każdym z nas znajduje się niezmierzona głębia - miejsce, w którym jesteśmy naprawdę sobą, w którym jesteśmy zjednoczeni z Bogiem. Jest ona w nas niezależnie od rozproszeń, nudy, gonitwy myśli powodujących, że nieraz nie przeczuwamy nawet jej istnienia. Przeszkody te zatrzymują nas na powierzchni, nie pozwalają się...

Wzrok serca zawsze wpatruje się w Boga, bo to właśnie czyni głębia serca

Przeszkody te zatrzymują nas na powierzchni, nie pozwalają się zatrzymać i wyciszyć. Martin Laird, przywołując doświadczenie największych mistrzów modlitwy chrześcijańskiej, pokazuje jednak, że odnaleźć wewnętrzną ciszę - bramę do głębi serca - możemy nie pomimo, ale poprzez te trudności.

źródło opisu: www.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: www.wydawnictwowam.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!