Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy

Wydawnictwo: Święty Wojciech
historie biblijne
youstyna

„Hej! Pamiętacie mnie jeszcze? To ja, myszorek Jorge! Mieszkam w Rzymie z moją liczną rodziną i mam wyjątkowego przyjaciela: papieża Franciszka! Zdradzić wam pewien sekret? Kiedy mój przyjaciel udał się do Ziemi Świętej, wyruszyłem razem z nim, ukryty w jego czarnej torbie. Leciałem hen, wysoko, wyżej niż mewy. Nie wierzycie?! Więc sami przeczytajcie!”.

źródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Promocje-i-p...(?)

źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Promocje-i-p...»

Aleksandra | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Rewelacyjna. Czytałyśmy z córką z wielkim zainteresowaniem. Merytorycznie, dydaktycznie i obrazowo świetna.

jeke | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

W drugiej książce z serii ,,Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy" Jorge nadal chodzi w odwiedziny do papieża Franciszka i słucha pięknych historii. Tym razem myszka ukryta w torbie papieża leci samolotem do Ziemi Świętej i słucha opowieści o chrzcie w Jordanie, uczy się zrobić znak krzyża i poznaje Betlejem, gdzie urodził się Jezus.

Książki Stefano Gorla są mądre, zabawne i w przystępny sposób pomagają zapoznać dzieci z historiami biblijnymi oraz życiem papieża Franciszka w Watykanie. Uczą, że przyjaźń jest możliwa i potrzebna, a do tego wyjaśniają wiele tajemnic związanych z religią chrześcijańską.
Książeczki są przepięknie i starannie wydane, a cudowne ilustracje do nich wykonał Ivano Ceriani.
Z całego serca polecam dla dzieciaków:)