Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu

Okładka książki Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu Stefano Gorla
Okładka książki Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu
Stefano Gorla Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech opowieści dla młodszych dzieci
56 str. 56 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo Święty Wojciech
2016-01-01
2016-01-01
56 min.

Sympatyczna myszka o imieniu Jorge lubi włóczyć się po Rzymie, spóźniać się na kolację, chodzić z głową w chmurach, przyjaźnić się z ludźmi i pomagać innym. Jorge o złotym sercu ma dziewięciu braci, trzy siostry, a jego rodzina od pokoleń mieszka nad Tybrem. W całym Rzymie nie ma bardziej ciekawskiej myszy, która bezustannie szuka przygód. Zna miasto jak własną kieszeń, by móc uciekać przed kotami. Pewnego dnia Jorge jest świadkiem wyboru nowego papieża, który przybrał imię Franciszek. Opowiada o tym wydarzeniu swojej rodzinie, a wkrótce też zaprzyjaźnia się z papieżem.

Stefano Gorla w wesoły sposób opowiada o życiu papieża Franciszka w Watykanie wykorzystując do tego celu rodzinę myszek. Papież dzieli się z Jorge niezwykłymi historiami o życiu świętego Franciszka, który pierwszy zbudował stajenkę i żłóbek 24 grudnia 1223 r. i tłumaczy, że zwyczaj ten kultywuje się do dziś.

Książki Stefano Gorla są mądre, zabawne i w przystępny sposób pomagają zapoznać dzieci z historiami biblijnymi oraz życiem papieża Franciszka w Watykanie. Uczą, że przyjaźń jest możliwa i potrzebna, a do tego wyjaśniają wiele tajemnic związanych z religią chrześcijańską.
Książeczki są przepięknie i starannie wydane, a cudowne ilustracje do nich wykonał Ivano Ceriani.
Z całego serca polecam dla dzieciaków:)

• Literatura dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Przeczytane razem z dzieckiem

Dodaj cytat z książki Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu