Za bramą śmierci

Wydawnictwo AA
2016-01-01
2016-01-01
Małgorzata Bortnowska
życie po śmierci lekarz medycyna reanimacja

Świetna książka. Autor opisuje przypadki swoich pacjentów (których reanimował),którzy doświadczyli śmierci klinicznej. Spisał te przeżycia zaraz po odzyskaniu przez nich świadomości. Zastanawiasz się, czy istnieje życie po życiu? Jesteś ciekaw co się dzieje z duszą po śmierci? Zastanawiasz się jak jest po "tamtej stronie"? Ta książka jest dla Ciebie.

Bardzo się rozczarowałam tą pozycją. Dałam się zwieść tytułowi lekarskiemu autora oraz temu, że to tegoroczne wydawnictwo. Nie sprawdziłam, że tekst w oryginale powstał w 1978 roku, a teraz polskie tłumaczenie wydane jest przez katolickie wydawnictwo.
Zraziła mnie od początku tendencyjność tego "dzieła". Oczekiwałam rzetelnych danych, obiektywizmu. Temat śmierci klinicznej jest szalenie interesujący, ale nie w tej książce. Powstała chyba tylko jako narzędzie do nawracania i straszenia piekłem, w które nota bene trudno uwierzyć po tej lekturze.
Dodatkowo język i styl jest na poziomie tekstów w podstawówce - ciężko przez to przebrnąć, zdecydowanie nie jest przyjemną lekturą.
Jednym słowem nie warto, nie polecam.

• ✓ posiadam.
  • ♥ biblioteczka {książki}.
  • O ŻYCIU
  • ROK 2016

Dodaj cytat z książki Za bramą śmierci