albumy

Album zawiera reprodukcje 106 archiwalnych pocztówek prezentujących stolicę regionu ? Jelenią Górę, jej okolice oraz Karkonosze. Widokówki wyselekcjonowano spośród tysięcy znajdujących się w zbiorach Grodzkiej Biblioteki Publicznej w Jeleniej Górze. Opisy pocztówek odnoszą się zarówno do obiektów na nich przedstawionych, jak i historii miasta oraz regionu. Prezentowane karty pocztowe ukazywały się od początku ubiegłego stulecia aż po lata 30 XX w. Całość poprzedzona jest wstępem jeleniogórskiego historyka i jednocześnie dyrektora biblioteki publicznej Marcina Zawiły. Album wydano w twardej oprawie, opisy przetłumaczono na język niemiecki i angielski