"Superman in Action Comics" #699, "Superman: The Man of Steel" #34
DC Comics, superbohaterowie
komiksy
Hari_Seldon

"BITWA O METROPOLIS" - część pierwsza! Lex Luthor jest bliski śmierci, lecz jeśli ma umrzeć, nie ma zamiaru udać się do Piekła w samotności. Na pierwszy ogień pójdzie Projekt Cadmus, którego Lex obwinia za swój stan, a później mieszkańcy Metropolis, niewdzięcznicy, którzy czują respekt jedynie przed Człowiekiem ze Stali. Wycelowane w serce miasta rakiety powoli grzeją swoje silniki i nawet sam Superman nie jest w stanie powstrzymać je wszystkie! Rysunki Jacksona Guice'a i Johna Bogdanove'a.

źródło opisu: Zapowiedź wydawcy z poprzedniego numeru

źródło okładki: Zdjęcie własne

Hari_Seldon | 2016-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Dalsza naparzanka z klonami i Luthorem czyli mniej więcej to samo co ostatnio, ale Superman nie ma już problemów z mocami. Powracają tutaj też Superboy i Supergirl, ale ten pierwszy właściwie nic nie robi w tym zeszycie, a żeby zrozumieć króciutki wątek tej drugiej postaci trzeba przeczytać niewydaną w Polscę miniserię. Na plus wypada bardzo dramatyczna bitwa pomiędzy siłami Cadmusa, klonami, a ludźmi Luthora. Niestety przyjemność z lektury psują rysunki - pierwsza część zeszytu z rysunkami Felchle'a jeszcze daje radę, ale Bogdanove tutaj naprawdę pokazał się z najgorszej strony. Zresztą nawet okładka jest tak paskudna, że odstrasza od lektury. Nie polecam.