Anioł

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk-Kurzaj
Wydawnictwo: BIS
The Velvet Angel
ew_cia

Nikt nie mógł się oprzeć anielskim rysom Elizabeth Chatworth, nawet jej najgorszy wróg - Miles Montgomery. Rozchwytywany przez kobiety, rozpieszczony ich komplementami, musiał walczyć o każdy jej uśmiech, o zaufanie, o miłość. Czy zdołają pogodzić zwaśnione rody i zapomnieć o historii pełnej zdrad, kłamstw i śmierci?

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1118

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1118

Agnieszka | 2019-07-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

inne wydanie Potrzask

Joanna | 2017-10-09
Przeczytana: 09 października 2017

Zaczęłam czytać a tu zderzenie - czytałam tą książkę pod tytułem POTRZASK. Bardzo dobra książka. Wyśmienity romans historyczny

crouschynca | 2017-09-24

Kto nie lubi romansów historycznych, nie zmieni swojego nastawienia pod wpływem „Anioła”. Jednakże te osoby, które zaliczają się do sympatyków gatunku, nie powinny żałować czasu poświęconego na lekturę. Powieść Jude Deveraux całkiem sprawnie realizuje założenia przyświecające takiej konwencji. Mamy bowiem klimat dawnych czasów i wiarygodnie przedstawione uczucie, jakie rodzi się pomiędzy głównymi bohaterami – Milesem i Elizabeth. A wszystko to na tle popularnego wątku zwaśnionych rodów, bo z takich właśnie skłóconych familii wywodzą się nasi protagoniści.

Więcej na temat powieści w recenzji na blogu:

Adrianna | 2017-08-06

Ostatnia z sagi Velvet. Piękne zakończenie sagi oraz kolejny tom całęj serii o rodzie Montgomery

KobieceRecenzje365 | 2017-02-13

„Anioł” Jude Devaeraux, to czwarty tom Sagi Rodu Montgomerych. Tym razem poznajemy losy najmłodszego z braci – Milesa. Przyznam szczerze, że czekałam na tę część, bo Miles od samego początku wydawał mi się interesującym bohaterem. Czy i ta część przypadła mi do gustu? Zapraszam na recenzję.

Elizabeth Chartworth, to piękna osiemnastoletnia kobieta, która jest siostrą Edmunda, Rogera oraz Briana, odwiecznych wrogów braci Montgomerych. Więc jakie jest zdziwienie Milesa, gdy pewnego dnia Elizabeth zostaje podrzucona do jego obozu. Miles znany jest z tego, że żadnej kobiecie nie przepuści, jednak Elizabeth go fascynuje, a jej piękno poraża. Mężczyzna postanawia, że nie odeśle dziewczyny do Rogera, choć wie, że narazi się na złość króla, swoich braci i znienawidzonego Chatwortha. Żadne z nich nie spodziewało się, że ich początkowa niechęć zamieni się w miłość. Tylko, czy mają szansę na szczęśliwe zakończenie? Oni myślą, że tak, jednak ich rodziny są odmiennego zdania.

„Anioł”, to...

Monika Hetz | 2016-10-06
Przeczytana: 03 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

ksiazkowyswiatmoniki.blogspot.com

„Przez całe życie porównywano jej urodę do anioła, lecz nigdy wcześniej nie wyglądała tak krucho i delikatnie. Złote pasma fruwały wokół jej ramion jak kosztowna peleryna, a podarta suknia przypominała szaty męczenników.”

Która z nas jako mała dziewczynka nie marzyła o księciu na białym koniu, pięknym zamku, damach dworu, o tym, że jest księżniczką czy hrabiną. Czasy te bezpowrotnie minęły, a w ich świat możemy przenieść się tylko za pomocą książek. Romans historyczny to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. Po książki tego typu sięgam z wielką przyjemnością.

Jude Deveraux w powieści „Anioł” przenosi czytelnika do XVI wiecznej Anglii, pełnej intryg, romansów, zdrad i niebezpiecznych związków. Przedstawia nam historię młodej szlachcianki Elizabeth Chatworth, której urodzie nie jest w stanie oprzeć się żaden mężczyzna. Wygląda ona wręcz jak anioł. Budzi również zachwyt swojego odwiecznego wroga- Milesa Montgomerego. Hrabia cieszy się złą...

Montgomerry | 2016-07-25
Przeczytana: 19 lipca 2016

Izabela Pycio | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

"Nasza rodzina jest ogromna. Montgomery'owie mieszkają we Francji, w Hiszpanii i we Włoszech."

Lekka i sympatyczna lektura, poprawiająca nastrój, dająca uczucie romantycznej satysfakcji czytelniczej. Udana mieszanka najróżniejszych emocji, mocno zintensyfikowanych i skumulowanych w czasie, właśnie tak, jak tego oczekujemy, sięgając po ten gatunek literacki. Intrygująca fabuła pełna zaskakujących zdarzeń, fascynujących splotów ludzkich losów, wzajemnych uzależnień, wpływów, podporządkowań i dominacji. Sympatyzujemy z bohaterami, chętnie śledzimy ich poczynania, niełatwą drogę do szczęścia. Postaci przekonują nas wyrazistością, interesująco dobranymi wadami i zaletami, ciekawymi dialogami podszytymi humorem. Przyjemne chwile relaksującego zaczytania.

Czwarty tom sagi zdominowała postać Milesa, najmłodszego z braci Montgomerych. Cieszący się dotąd wielkim powodzeniem u kobiet, niespodziewanie spotyka wrogo do niego nastawioną dziewczynę o silnym charakterze i nieprzeciętnej urodzie....