Co warto wiedzieć o przyrodzie (twarda oprawa)

Seria: 64 strony w kolorze
Wydawnictwo: Greg
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Indianka

Co warto wiedzieć o przyrodzie to jedyna książeczka na rynku, dzięki której dzieci dowiedzą się, skąd się bierze deszcz, dlaczego pada śnieg, co to jest zorza polarna, czym się różni las iglasty od liściastego. Ta najlepsza pozycja dla maluchów, zawierająca mądre i ciekawe rymowanki, odpowiada na wszystkie pytania związane z wyglądem naszej planety, zjawiskami pogodowymi, porami roku oraz panującym klimatem.
Dzięki Co warto wiedzieć o przyrodzie mali obserwatorzy natury dowiedzą się wielu ciekawostek o otaczającym nas świecie, a przy okazji będą się doskonale bawić.
Piękne, ilustrowane wydanie na kredowym papierze oraz rzeczywiste zdjęcia opisywanych zjawisk z pewnością będą stanowiły nie lada gratkę dla ciekawskich maluchów! Serdecznie polecamy!
Twarda oprawa sprawia, że książka jest bardzo trwała i pięknie prezentuje się na półce.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Źródło własne

Na półkach: Przeczytane, Greg

Co warto wiedzieć o zwierzętach już wiecie. Co warto wiedzieć o krajach - także. Pora zatem na przyrodę. Czyli na trzecią część tej mini kolekcji z serii Kolorowej Klasyki wydawnictwa Greg. Od samego początku wiedziałam, że chce Wam napisać o wszystkich trzech tych książeczkach. Wydawało mi się nawet, że dobrze byłoby napisać jeden duży post do wszystkich na raz, a nie każdej z osobna. Ale gdy bliżej im się przyjrzałam, zobaczyłam, że znacznie więcej jest między nimi różnic, niż podobieństw. I dlatego też po raz trzeci sięgnę do tej małej kolekcji. Tym razem pokażę Wam zalety i wady tej oto publikacji.

Co warto wiedzieć o przyrodzie to książka, którą od razu kojarzymy z jej dwiema poprzedniczkami. Poza bardzo podobnym tytułem łączy ją z publikacjami wymienionymi powyżej kilka innych cech. Twarda oprawa, kolorowa grafika, taka sama ilość stron, rymowany tekst. Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że są one wręcz takie same. Że pisanie recenzji do każdej z osobna jest bezsensowne,...

Indianka | 2016-04-25
Przeczytana: kwiecień 2016

Moja druga książka wydana przez Wydawnictwo Greg. Zawiera wierszyki, które opisują zjawiska pogodowe oraz ukształtowanie terenu w sposób zrozumiały dla maluchów, a jednak z nauką w tle. Ta wersja posiada twardą oprawę. Polecam!

Basia_Pelc | 2017-04-18
Na półkach: Przeczytane, DO BIBLIOTEKI