Widokówki

Wydawnictwo: Grupa Kulturalna
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788394420246
poezja

Wiersze z tomiku tworzą zbiór widokówek, które wysłane zostały z nieodległych, choć często zapomnianych miejsc: opustoszałych osiedli, walących się kościołów, ruin zakładów, wyludnionych portów. Każdy wiersz przemierza trudną drogę pomiędzy awersem i rewersem widokówki, pomiędzy oczywistością krajobrazu i lakonicznym tekstem. Nieużytki i pustostany odkrywają swoje zatarte losy; centra miast...

Każdy wiersz przemierza trudną drogę pomiędzy awersem i rewersem widokówki, pomiędzy oczywistością krajobrazu i lakonicznym tekstem. Nieużytki i pustostany odkrywają swoje zatarte losy; centra miast zarastają lasem, w wyludnionych wioskach kwitną żonkile.

źródło opisu: http://www.grupakulturalna.pl/

źródło okładki: http://www.grupakulturalna.pl/

PolihymniaCadavre | 2019-01-08

Ładne posłowie. (Jeśli chodzi o resztę, znalazłam dwa punkty, które zostaną ze mną na dłużej. To trochę za mało.)