Ukryte znaczenia, czyli zabawy słowami

Seria: 64 strony w kolorze
Wydawnictwo: Greg
Indianka

Najlepsza książka do kreatywnej zabawy słowami! Ukryte znaczenia, czyli zabawy słowami to oryginalna publikacja, stanowiąca nowość w literaturze dziecięcej. Wierszyki opisują wyrazy brzmiące tak samo, a mające zupełnie różne znaczenia - jak między innymi babka, kawka, kiwi, para czy zamek. Każda krótka rymowanka prezentuje jedno takie słówko i jego dwa znaczenia, dowcipnie ze sobą...

Najlepsza książka do kreatywnej zabawy słowami!
Ukryte znaczenia, czyli zabawy słowami to oryginalna publikacja, stanowiąca nowość w literaturze dziecięcej. Wierszyki opisują wyrazy brzmiące tak samo, a mające zupełnie różne znaczenia - jak między innymi babka, kawka, kiwi, para czy zamek. Każda krótka rymowanka prezentuje jedno takie słówko i jego dwa znaczenia, dowcipnie ze sobą skontrastowane. To jedyna taka pozycja na rynku!
Uzupełnieniem całości są wesołe rysunki, korespondujące ze znaczeniami słówka, o jakim mówi dany wierszyk. Całość jest bardzo kolorowa, estetyczna i dopracowana.
Ta książeczka to gwarancja wspólnej zabawy, odkrywania bogactwa języka i rozbudzania językowej wrażliwości dziecka. Gorąco polecamy!
Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki - to sprawia, że publikacja jest idealnym pomysłem na prezent dla dziecka!

źródło opisu: greg.pl

źródło okładki: Źródło własne

Petra | 2019-09-15
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowe, Polskie, 2019
Przeczytana: 13 września 2019

Zbiór krótkich wierszyków, które przybliżają dzieciom ideę homonimów. Pozwolę sobie zacytować jeden, np.: "Jest taki KUCYK, który nie mieszka w stadninie. Związany ładną wstążeczką, ozdabia głowę dziewczynie." Książeczka nie tylko uczy, ale również inspiruje. Czytałam na dobranoc mojemu prawie sześciolatkowi. Potem leżał jakiś czas cicho, prawie zasypiał i nagle słyszę: "Jest taki bąk, co z pupy nie wychodzi, tylko po łące lata..." Padłam ze śmiechu.

wCzepkuUrodzona | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Piękna książka z kilkunastoma wierszykami i cudownymi ilustracjami wyjaśniająca podwójne znaczenie słów np. blok, żabka, kucyk, zebra itd. Dzieciom bardzo przypadła do gustu. Polecam.

nova | 2016-11-24

Mam i nikomu nie oddam :).

Indianka | 2016-04-14
Przeczytana: kwiecień 2016

Moja własna, osobista- pierwsza w całości mojego autorstwa. Zawiera wierszyki o wyrazach wieloznacznych, czyli homonimach. Ta wersja wydana została w twardej oprawie.
Polecam z całego serca! =)

Indianka | 2016-04-07
Przeczytana: kwiecień 2016

Moja, moja, moja!
Książka, do której włożyłam mnóstwo serca. Niezwykła- bo pierwsza w całości mojego autorstwa.
Jeśli lubicie zabawy słowami, powinna Wam się spodobać <3