Polowanie

Cykl: Beatrice Kaspary (tom 1) | Seria: Gorzka Czekolada
Wydawnictwo: Media Rodzina
Funf
Sophie

Na pastwisku leży martwa kobieta. Na jej stopach – wytatuowane współrzędne, które prowadzą policję do makabrycznego znaleziska – zafoliowanej dłoni i… zagadki od sprawcy. Beatrice Kaspary i Florin Wenninger, sympatyczni śledczy z Salzburga, zaczynają grać z mordercą w krwawą grę, w której stawką jest życie kolejnych ludzi. Wyposażeni w odbiornik GPS znajdują potworne fanty i próbują zatrzymać przestępcę, który prowokuje ich i wyzywa na pojedynek. A czas ucieka…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Fragment książki

Oficjalna recenzja
DziewczęZksiążką książek: 67

Czy masz odwagę szukać?

Na pastwisku, pod skałą, wśród krów i wonnej trawy leży pierwszy element zagadki. Zakrwawione ciało kobiety z tajemniczym tatuażem. Tatuaż to wskazówka, droga do tajemniczego schowka z kolejnym elementem układanki - ludzkiej dłoni. Co łączy zwłoki młodej mężatki, odciętą dłoń niezidentyfikowanego mężczyzny i tajemniczą wiadomość z kolejnym elementem układanki?

Zadanie rozwikłania tej zagadki przypada Beatrice i Florinowi, kryminalnym śledczym z Salzburga. Długo nie mogą dostrzec logicznego powiązania pomiędzy ofiarami i osobami wskazywanymi w kolejnych odnajdywanych skrytkach. Ale sama gra w polowanie na elementy układanki zaczyna być dla nich coraz bardziej emocjonująca. Wypaczona przez mordercę wersja zabawy w poszukiwanie skrytek, geocatching, wciąga ich i pochłania jak polowanie.

Beatrice samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Przedłużające się śledztwo, uciążliwy były mąż i wyrzuty sumienia z powodu zaniedbywania dzieci sprawiają, że coraz trudniej jej patrzeć rzeczowo i bez emocji na krwawy pasjans, jaki układa morderca. Sprawę komplikują dodatkowo osobiste wiadomości od mordercy, nawiązujące do mrocznej sprawy z przeszłości Beatrice. Czy będzie ona w stanie podejść do tej sprawy bez emocji? Czy uda jej się oddzielić własne frustracje i poczucie winy od rzeczowego śledztwa? Czy morderca odwołując się do dawnej zbrodni i nieudolności policji chce zdeprymować śledczą i utrudnić jej rozwikłanie zagadki? Czy może po prostu napawa się poniżaniem jej, jej cierpieniem?

Jeden...

Jeden morderca, wiele ofiar i tropów, kompletny brak związku pomiędzy nimi i wyzwanie rzucone policji. Czy Beatrice i Florin będą mieli odwagę i dość determinacji, by podążać za rzucanymi im okruszkami, iść po nitce do kłębka? Czy dostrzegą motyw, jaki kryje się za tajemniczymi wiadomościami i zagadkami? I czym zakończy się to polowanie, kto okaże się łowcą a kto ofiarą?

W książce Ursuli Poznanski mamy wszystkie znamiona świetnego kryminału. Zagubioną w osobistych problemach śledczą, krwawe zbrodnie, niejasne motywy, zemstę i zbrodnię sprzed lat. Wartka akcja i coraz to nowe elementy fabuły nadają historii lekkości, nie nużąc czytelnika zbyt długą narracją. Dla mnie to idealne połączenie mroku i zbrodni, pościgu i łączenia z pozoru nieistotnych faktów. Krew i zagadka w najlepszym stylu, okraszona dodatkową nagrodą - bardzo dobrym, zaskakującym rozwiązaniem sprawy, poprzedzonym naprawdę emocjonującym poszukiwaniem, polowaniem.

Szczególnie polecam wielbicielom klasyki gatunku, jeśli jesteś fanem „Kolekcjonera kości” i „Milczenia owiec”, z pewnością nie zawiedziesz się „Polowaniem” i zagadką, którą przygotowała dla nas Ursula Poznanski, która jako autorka dotąd znana była jedynie z powieści dla młodzieży. „Polowanie” to jej pierwszy kryminał dla dorosłych wydany na rynku polskim. Autorka ma talent do opisywania skomplikowanych śledztw, w których nie brakuje odniesień do współczesnych technologii i tajemnic kryminalistyki. Znajdzie się tu więc również coś dla wielbicieli kryminalnych seriali w typie „CSI” czy „Kości”.

Joanna Jurzyk

Znak kryminał 300x500
Potworne fanty i zagadka od sprawcy

Na pastwisku leży martwa kobieta. Na jej stopach wytatuowano współrzędne, które prowadzą policję do makabrycznego znaleziska… Właśnie ukazuje się polskie wydanie powieści Ursuli Poznanski „Polowanie”. Przeczytajcie jej fragment.

Patronaty tygodnia

Nowe powieści Iana McEwana i Stefana Hertmansa, reportaż Kamila Bułaka „Wszystkie dzieci Louisa”, kolejne książki Niny Majewskiej-Brown i Liliany Fabisińskiej oraz płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku – to tylko niektóre z nowości wydawniczych, które w najbliższych dniach trafią na księgarskie półki. Sprawdźcie, co warto przeczytać!