Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Szkic

Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Cykl: Kroniki śledcze Bei (tom 1)
Wydawnictwo: YA!
Sketchy
primrose

Opowieść, która znakomicie łączy wątki kryminalne oraz paranormalne. Siedemnastoletnia Bea Washington wychodzi z ośrodka odwykowego, w którym odkrywa u siebie dziwną cechę. Jeśli rysuje przy kimś, rysuje myśli tej osoby. Miastem wstrząsają śmiertelne napaści na tle seksualnym na młode dziewczyny. Bea, korzystając ze swojego daru, postanawia rozwikłać tę zagadkę. Czy bohaterce uda się jej...

Opowieść, która znakomicie łączy wątki kryminalne oraz paranormalne.
Czy bohaterce uda się jej wytrzymać w trzeźwości, czy pokona uczucie do narkotykowego dilera a poznany niedawno policjant okaże się wrogiem czy przyjacielem?

źródło opisu: swiatksiazki.pl

źródło okładki: swiatksiazki.pl

Bea Washington to siedemnastoletnia nastolatka jest dziewczyną,która właśnie wyszła z ośrodka odwykowego wyleczyła się od narkotyków było to jej uzależnienie miała największy z tym problem teraz już nie bierze i jest czysta.W ośrodku zajęła się rysowaniem rysowała rysunki przelewając na papier myśli tej osoby z detalami odkryła u siebie niepowtarzalny,niezwykły talent.
Jednocześnie miastem zaczyna wstrząsać seria brutalnych,okrutnych morderstw na tle seksualnym gwałcone,mordowane są młode dziewczyny.
Bea chce wykorzystać swój wyjątkowy dar i rozwiązać zagadkę tych morderstw podąża za seryjnym mordercą,lecz to dla niej może okazać się bardzo niebezpieczne.
Dobrze napisany kryminał,z wątkami paranormalnymi,intrygował mnie z każdą stroną książki
po prostu super kryminał chętnie przeczytany z przyjemnością.

Książka wciąga od samego początku. Pokazuje także jak trudno się oprzeć uzależnieniom i jak łatwo można się wpakować w kłopoty nawet mając dobre intencje.
Wyjątkowe zdolności mogą się okazać wielkim ciężarem, a Bea tak bardzo chciałaby je stłumić.
Książka pełna emocji, akcji i napięcia. Na końcu prawie się popłakałam ...
Genialna książka!
Gorąco polecam ! ! !

Wiesia | 2017-10-19
Przeczytana: październik 2017

Książka dobra, bez większych fajerwerków ale czyta się lekko i przyjemnie.Fajny młodzieżowy kryminał.

Zakładka | 2016-09-05
Przeczytana: 05 września 2016

Książka okazała się dla mnie dużo lepsza niż się początkowo spodziewałam. Sam opis bardzo mnie zainteresował, ale nie sądziłam, że historia w tak krótkiej i cienkiej książce, będzie aż tak zajmująca. Cóż, jest to jak najbardziej dobra wróżba na przyszłość.

Fabuła wymyślona przez autorkę jest jak najbardziej interesująca. I o takim zjawisku przedstawianym w książkach, jeszcze nie słyszałam. Co prawda była już Clarie z Darów Anioła, która miała wyjątkowy talent plastyczny, jednak to nie to samo. Bea, rysuje ludzkie myśli i to z wielką dokładnością. Jej portrety wyglądają iście realnie i są bardzo zgodne z rzeczywistością.

Całość poprowadzona była bardzo dobrze, ponieważ wszelkie tajemnice, jakie początkowo poznajemy, są rozwikłane stopniowo i nie przytłaczają, mimo, iż jak na tak krótką książkę jest ich całkiem sporo. Poza tym cała ta tajemniczość zawarta w książce jest nie tylko idealnie wyważona ale naprawdę i interesująca. I mimo faktu, że część z tego co się dziej można z...

Alexandra | 2016-10-11

Po przeczytaniu opisu na okładce książki „Szkic” spodziewałam się dobrej, mocnej powieści z wątkiem paranormalnym w tle. A co otrzymałam?

Bea wychodzi z ośrodka odwykowego i stara się żyć normalnie. Narkotyki zmieniają ludzi, a ona chce być taka jak wcześniej. Jednak odkryła w sobie dar a może przekleństwo. Rysując w obecności ludzi, może przelać na papier ich myśli. Po powrocie do szkoły dowiaduję się, że w ostatnim czasie zamordowano kilka młodych dziewcząt. Bea jest pewna, że ze swoim darem uda się jej odnaleźć mordercę. Jednak może to być dla niej niebezpieczne.

„Szkic” to świetna powieść, która trzyma w napięciu. Na początku poznajemy życie młodej dziewczyny, które zniszczyła przez narkotyki. Jej więzi z rodzicami są napięte i jest pod stałą kontrolą. Uczęszcza też na spotkania grupy wsparcia. Historia Bei jest bardzo życiowa. Wydawało mi się, jakbym czytała pamiętnik realnej osoby, która musi wytrzymać i nie poddać się nałogowi.

Charakterystyka postaci i opisy są bardzo...

FOCZKA | 2017-02-08

Zadziwiająca historia - nastolatka, która posiada niezwykłe zdolności znajduje rozwiązanie zagadki kryminalnej. Bea ma za sobą trudną przeszłość jednak potrafi zacząć wszystko od początku. Kiedy nastolatki ze szkoły są w niebezpiczeństwie, jej "dar" pomaga znaleźć przestępcę. Książkę przeczytałam z przyjemnością, zainteresowała mnie i chętnie przeczytam kolejną część.

Adriana | 2016-08-27

www.ujrzecslowa.pl

Każdy z nas zapewne przyzna się do tego, że chciałby mieć jakąś nadnaturalną moc. Jedni chcieliby latać, drudzy stać się niewidzialni, a pozostali, chcieliby poznać myśli innych. Szkic Olivii Samms ukaże wam, jak to jest wejść do czyjejś głowy i z czym to się tak naprawdę wiąże...

Lubię poniekąd krótkie historie. Mają w sobie wielką moc, ale również i mogą przysporzyć autorowi bardzo wiele złego. W przypadku tej pozycji chyba jednak był to duży plus. Po pierwsze można ją przeczytać w jeden wieczór tak naprawdę. Szkoda tylko, że w przypadku tej pozycji obyło się bez fajerwerków.

Od samego początku wchodzimy w świat Bei. Nie ma tu czas na jakieś półsłówka i wymyślanie jakichś niestworzonych poetyckich słów. Ta historia jest dość mocno zarysowana, posiada wyznaczone granice, poza którymi się nie poruszamy i nie zbacza ona z toru. Na wstępie wiemy, czego będzie dotyczyć ta książka i może ona nas zaskakiwać jedynie pewnymi momentami.

Świat narkotyków bardzo często...

Monika Szulc | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Bea Washington potrafi przelać na papier cudze myśli. Będąc na odwyku odkryła u siebie tę zdolność, jest ona przerażająca, ale również pożyteczna. Kiedy w okolicy zaczyna dochodzić do serii zabójstw na tle seksualnym, dziewczyna postanawia pomóc, nie zważając na czyhające na nią niebezpieczeństwo.

Bea jest siedemnastolatką, która pomimo młodego wieku, zdążyła już przeżyć odwyk. Boryka się z uzależnieniem, które wystawia ją na próbę każdego dnia. Jest indywidualistką. W szkole wytykają ją palcami, jednak Bea jest silna i skupia się na znalezieniu mordercy. Oczywiście dziewczyna popełnia również błędy. Jej nieokrzesany sposób bycia często wpędza ją w kłopoty, lecz zazwyczaj kieruję się dobrymi motywami. Podoba mi się jej postać. Jest ostra, oryginalna i dzięki wadą, bardzo realna.

Pozostali bohaterowie również zasługują na uwagę. Rodzice dziewczyny i ich ogniste relację wzbudziły moje ogromne zainteresowania. Przyjaciel dziewczyny i to jak jest traktowany w szkole, ukazuje brak...

Książkomaniacy | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Nastoletnia Beatrice Washington po terapii odwykowej wychodzi z ośrodka. Alkohol i narkotyki nieźle namieszały jej w życiu. Teraz jest już czysta. Wychodzi i chce zacząć od nowa. Mimo wszystkich pokus stara się prowadzić normalne życie. Jednak w ośrodku odkryła pewien dziwny dar. Jeśli rysuje w czyjejś obecności przelewa na papier myśli tej osoby z największymi detalami.

"Od zawsze potrafiłam narysować wszystko, co zobaczyłam, ale teraz...to, co przenoszę na papier, wydaje się istnieć w głowach różnych ludzi, a potem wyskakuje nagle także i w mojej!"

Tymczasem miastem wstrząsają makabryczne zbrodnie. Gwałty, seria okrutnych morderstw na tle seksualnym, których ofiarami padają młode dziewczyny. Trwa śledztwo, ale policja nie ma żadnych tropów. Bea postanawia wykorzystać swój dar. Chce pomóc w schwytaniu gwałciciela-mordercy. Kto jeśli nie ona? Nikt inny nie dysponuje takim talentem. Pragnie pomóc za wszelką cenę, nawet za cenę swoje...

Wybredna Maruda | 2016-08-31
Przeczytana: sierpień 2016

Instrukcja rysowania portretu psychologicznego mordercy.

Czyli zapraszam na recenzję książki "Szkic"