O księciu Oliwierze, który nie chciał się myć

Tłumaczenie: Joanna Woyciechowska
Seria: Opowieści Muchomora
Wydawnictwo: Muchomor
Prince Olivier ne veut pas se laver

Nowa seria „Opowieści Muchomora” to proste, zabawne historie poruszające wyobraźnię dziecka, w których, mimo ich niekiedy baśniowej scenerii, możesz odnaleźć pretekst do poruszenia codziennych problemów. Książe Oliwer jest uroczym dzieckiem. Ma tylko jedna wadę – odmawia mycia się! Aż do dnia, w którym rodzina królewska, trapiona przez jego wszy, zapach i brud, wpadnie na genialny pomysł, który zaprowadzi go prosto do łazienki.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2007

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/pl/p/O-ksieciu-Oliwierze%2C...»

anah83 | 2019-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2019

Uwielbiam książki dla dzieci, które uczą i przy tym są śmieszne. Historia Oliwiera właśnie taka jest. Dzieciaki na pewno będą zachwycone.

Syl_wina | 2016-10-23

Zabawna historia z dydaktycznym przesłaniem. Książę Oliwier to wesoły chłopczyk, zawsze chętny do pomocy. Niestety, ma jedną wadę - nie cierpi się myć. "Po co mam się myć, skoro zaraz się zabrudzę" mówi. Zarówno rodzice, jak i siostra próbują przekonać go do mycia, niestety bezskutecznie. Oliwierowi nie przeszkadzają ani wszy, ani brudne uszy, ani nawet brzydki zapach jaki roztacza. Nie działają ani prośby ani groźby- wszak rodzice kochają go zbyt mocno, by wcielić je w życie....Do kąpieli przekonał go dopiero niewiarygodnie sprytny plan obmyślony przez babcię. Księcia Oliwiera wprawił on w prawdziwe osłupienie !!!
Moim dzieciom książka Muchomora bardzo przypadła do gustu, chociaż problemów z myciem nie mieliśmy nigdy. Spodobały im się również ilustracje, ukazujące dawne realia " zamkowo - książęce".

bajarkanatopie | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Perypetie księcia, któremu do kąpieli nie było po drodze ;)