O księciu Oliwierze, który nie chciał się myć

Tłumaczenie: Joanna Woyciechowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści Muchomora". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
6 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Prince Olivier ne veut pas se laver

Nowa seria „Opowieści Muchomora” to proste, zabawne historie poruszające wyobraźnię dziecka, w których, mimo ich niekiedy baśniowej scenerii, możesz odnaleźć pretekst do poruszenia codziennych problemów. Książe Oliwer jest uroczym dzieckiem. Ma tylko jedna wadę – odmawia mycia się! Aż do dnia, w którym rodzina królewska, trapiona przez jego wszy, zapach i brud, wpadnie na genialny pomysł, który zaprowadzi go prosto do łazienki.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2007

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/pl/p/O-ksieciu-Oliwierze%2C...»

Syl_wina | 2016-10-23

Zabawna historia z dydaktycznym przesłaniem. Książę Oliwier to wesoły chłopczyk, zawsze chętny do pomocy. Niestety ma jedną wadę - nie cierpi się myć. "Po co mam się myć, skoro zaraz się zabrudzę" mówi. Zarówno jego rodzice, jak i siostra próbują przekonać go do mycia, niestety bezskutecznie. Oliwierowi nie przeszkadzają ani wszy, ani brudne uszy, ani brzydki zapach jaki wokół roztacza. Nie działają na niego ani prośby ani groźby, wszak rodzice kochają go zbyt mocno, by wcielić je w życie....Do kąpieli przekonał go dopiero niewiarygodnie sprytny plan obmyślony przez babcię. Księcia Oliwiera wprawił on w prawdziwe osłupienie !!!
Moim dzieciom ta książka Muchomora bardzo przypadła do gustu, chociaż problemów z myciem nie mieliśmy nigdy. Spodobały im się również ilustracje, ukazujące dawne realia " zamkowo - książęce".

bajarkanatopie | 2013-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2013

Perypetie księcia, któremu do kąpieli nie było po drodze ;)

AgaM | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015