Stare misie nie chodzą po drzewach

Tłumaczenie: Jagna Zarzeczna-Szewczyk
Wydawnictwo: Welpol Adventure
Old bears can't climb
miś, niedźwiedź, drzewo, nauka, morał
jkmb

Opowieść o mądrości, która przychodzi z wiekiem.

Dlaczego stary miś nie może wejść na drzewo? Mały miś uczy się co to znaczy starość, ile wiąże się z nią ciepła i mądrości.

źródło opisu: Welpol, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

nieperfekcyjnie | 2015-05-21
Przeczytana: 20 maja 2015

Niezwykle cenię literaturę dziecięcą za wartości, jakie przekazuje. Niekiedy bardzo trudno jest wytłumaczyć maluchom to, co jest istotne, ponieważ nie wiadomo nawet, jak należy to uczynić. Naprzeciw rodzicielskim oczekiwaniom wychodzą właśnie tak wspaniałe książeczki stanowiące nieocenioną pomoc w wychowywaniu dzieciaczków.

Mały Miś zostaje niejako zmuszony do opuszczenia swojej mamy i spędzenie kilku dni u swoich dziadków, co zupełnie mu nie pasuje. Nie dość, że musi rozstać się z ukochaną mamusią, to na dodatek przez pewien czas ma przebywać z dziadkami. Jest przekonany, że tych kilka dni będzie ogromną męczarnią i monstrualną nudą, bo co można robić ze starymi niedźwiedziami? Okazuje się jednak, że dziadkowie są bardzo przydatnymi członkami rodziny, gdyż "najważniejszą rzeczą, która przychodzi z wiekiem, jest wiedza"*, jaką starsi przekazują młodszym.

Ta niepozorna historia kryje w sobie mnóstwo...

olamiz | 2017-07-26
swetee85 | 2016-03-13