Tasogare Otome X Amnesia. Niepamięć panny zmierzchu # 9

Cykl: Tasogare Otome X Amnesia (tom 9)
Wydawnictwo: Waneko
Tasogare Otome X Amnesia # 9
komiksy
YumeNoJoou

To już przedostatni tom serii, a to oznacza, że rozwiązanie tajemnicy nieuchronnie się zbliża. Co naprawdę wydarzyło się przed laty? Kto był ofiarą a kto katem? Czy dwójka głównych bohaterów ma szansę na szczęście?

źródło opisu: http://waneko.com.pl/nasze-mangi/?manga_id=91&tom_id=9

źródło okładki: http://waneko.com.pl/nasze-mangi/?manga_id=91&tom_id=9

Jade | 2019-09-16
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2019-Manga
Przeczytana: 16 września 2019

Bardzo smutna ta historia i poruszająca. W zasadzie zagadkę mamy już rozwiązaną, więc ciekawi mnie co znajdziemy w ostatnim tomie.

Vayar | 2018-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2018

Czuję się, jakby to był finał. Wspaniały, poruszający finał. Tak naprawdę wszystko mogłoby się tu zakończyć. Właściwie, dwa cofnięte w stosunku do czasu akcji rozdziały z poprzedniego tomu oraz dodatek z 7mego i dwa dodatki z tego tomu dałoby się wyciąć (umieścić w tomiku pobocznym czy coś) i zamknąć Tasogare jeszcze w 8mym tomie. A przecież to nie koniec? Boję się sięgnąć po ostatni, 10ty tom. Boję się, że dostanę pół kilo historyjek pobocznych, bo co miało się stać, już się stało... Może jednak będzie warto?

Wkp | 2017-09-13
Przeczytana: 07 września 2017

ŚMIECH PRZEZ ŁZY

Pierwsze, co nasuwa mi się na myśl o dziewiątym tomie „Tasogare Otome X Amnesia” to to, że, choć manga liczy jeszcze jedną część, wydaje się on być wielkim finałem. Dostajemy odpowiedzi na wszystkie pytania odnośnie przeszłości Yuuko, wszystkie wątki zostają rozwiązane, fabuła też dociera do momentu, w którym śmiało można by zakończyć całość, a dodatki okazują się być niezobowiązującą odskocznią nawiązującą do wcześniejszych wydarzeń. A jednocześnie jest to jeden z najlepszych tomów całej serii, emocjonujący, smutny i znakomicie poprowadzony.

Teiichi, Kirie, Yuuko. Każde z nich na swój sposób odkrywa przeszłość tej ostatniej, stając się świadkiem tragicznych wydarzeń sprzed pół wieku, których echa pobrzmiewają po dziś dzień. Kiedy Yuuko była młoda i wciąż jeszcze żywa, panowała epidemia, której nie potrafili zaradzić żadni lekarze. Przerażeni ludzie zaczęli się bać, że wszystko to jest klątwą bóstwa gór, któremu nie złożono ofiary, kiedy budowano tutejszą szkołę....